Високий холестерин: від яких продуктів слід відмовитись, розповіли лікарі

10.06.2024   22:00    897

Рівень холестерину залежить від раціону харчування людини. Щоб знизити показник, краще відмовитися від червоного м’яса, хлібобулочних виробів та інших продуктів. Високий рівень холестерину небезпечний, так як це підвищує ризик серцевого нападу або інсульту.

Фахівці медичної школи Гарварда (Harvard Medical School) розповіли, вживання яких продуктів слід обмежити людям з високим холестерином.

Останні новини:  Зелена дієта: свіжий підхід до схуднення

Червоне м’ясо

Яловичина, свинина і баранина зазвичай багаті насиченими жирами. А найбільше жиру міститься в котлетах гамбургерів, ребрах, свинячих відбивних. Не обов’язково повністю відмовлятися від м’яса, проте його вживання краще скоротити. Крім того, червоне м’ясо можна замінити іншим, наприклад, куркою без шкіри або грудкою індички.

Останні новини:  Коли та скільки разів на день потрібно їсти, щоб скидати зайві кілограми

Смажені страви

Продукти, які готуються у фритюрі, наприклад, курячі крильця або цибульні кільця, є одними з найгірших з точки зору холестерину. Крім того, такий спосіб приготування збільшує калорійність цих продуктів.

М’ясні напівфабрикати

Різні м’ясні напівфабрикати, в тому числі ковбаси і бекон, як правило містять багато насичених жирів. Вони, в свою чергу, збільшують рівень холестерину в крові. Бекон і ковбаса, приготовані з індички або курки, містять трохи менше жирів.

Останні новини:  Для довгого життя: що треба зробити кожному до 60 років, підказала ендокринолог

Хлібобулочні вироби

Печиво, торти і кондитерські вироби часто готуються із застосуванням великої кількості масла. Тому людям з високим холестерином краще обмежити їх вживання. Солодке можна замінити фруктами і ягодами.