В Rheinmetall створили гібридний танк Leopard 2A4 з баштою KF51 Panther: еволюційний крок у серії Leopard 2

04.06.2024   09:25    866

Одна з гіпотез полягає в тому, що інтеграція башти KF51 у шасі Leopard 2A4 є частиною стратегії Rheinmetall, спрямованої на те, щоб запропонувати шлях модернізації для країн, які експлуатують танки Leopard 2A4, подібно до інших проектів у всьому світі. Наприклад, Туречинна інтегрувала башту нового танка Altay та броню у свій Leopard 2A4. Канадський Leopard 2A4M CAN включає додаткову композитну та решітну броню, модернізовану систему управління вогнем і передові тепловізори. Модернізація в Чилі, якою керує Aselsan, включає передові оптико-електронні системи, нову систему управління вогнем і вдосконалення захисту, включаючи системи лазерного попередження та потенційні системи активного захисту. Австрія також удосконалює свої Leopard 2A4 за допомогою покращеного захисту та електронних систем.

Інша гіпотеза полягає в тому, що цей гібридний танк є новим еволюційним кроком у серії Leopard 2, потенційно призводячи до появи моделі під назвою Leopard 2AX. Цей майбутній варіант серії Leopard 2 стане новим поколінням, після Leopard 2A8.

Очікується, що ця модель включатиме гібридну силову установку та передові системи захисту, засновані на технологіях своїх попередників. Leopard 2AX покликаний служити перехідною платформою для більш просунутих концепцій основних бойових танків. Цей новий прототип може свідчити про те, що Rheinmetall поєднує перевірені елементи серії Leopard 2 із технологіями KF-51 Panther, щоб запропонувати покращену смертоносність, системи націлювання та експлуатаційну гнучкість для майбутнього танка Leopard, потенційно створивши майбутній Leopard 2A9.

Інша гіпотеза полягає в тому, що впровадження цієї гібридної моделі є стратегічним кроком для позиціонування продукції Rheinmetall як конкурентоспроможної альтернативи вдосконаленому основному бойовому танку (E-MBT), який також має гібридну конструкцію, що поєднує в собі елементи двох існуючих танків, а саме німецького Leopard 2A7 і французький Leclerc. Подібно до KF51 Panther, E-MBT має двомісну вежу та автомат заряджання, що зменшує чисельність екіпажу та підвищує ефективність. Крім того, розширені функції та модульна конструкція башти KF51 Panther можуть мати можливості, порівняні з цими танками наступного покоління, включаючи франко-німецьку основну наземну бойову систему (MGCS), що дозволить країнам швидше модернізувати свій флот Leopard 2 і більш ефективно економічно.

Останні новини:  Японія вперше запровадила санкції проти китайських компаній за підтримку війни РФ проти України

Крім того, гібридний танк може бути розроблений для підтримки оперативної сумісності з НАТО та союзними силами, які використовують серію Leopard 2 і спільну логістику, технічне обслуговування та операційні процедури. Нарешті, у цій конструкції очевидний ширший технологічний підхід Rheinmetall, який зосереджується на інтеграції цифрових систем, вдосконаленому озброєнні, такому як 130-мм система Rheinmetall Future Gun System, і покращеному багаторівневому захисті за допомогою шасі Leopard 2A4, завдяки чому виграє від перевіреної мобільності та міцності.

Останні новини:  Прем’єр Нідерландів Марк Рютте стане новим генсеком НАТО

KF51 Panther

Башта KF51 Panther пропонує широкий спектр озброєння: її основна зброя, 130-мм Rheinmetall Future Gun System (FGS), як кажуть, перевершує стандартні 120-мм гармати НАТО. FGS забезпечує на 50% довший ефективний радіус дії, що передбачає відстань ураження, яка потенційно може перевищувати 4 кілометри. Гармата оснащена автоматом заряджання, який забезпечує швидкість стрільби приблизно 11,25 пострілів за хвилину завдяки конвеєрним магазинам, що містять по десять патронів кожен. Під час тестування автомат заряджання продемонстрував здатність вистрілити трьома снарядами за 16 секунд. FGS може стріляти різноманітними боєприпасами, у тому числі снарядами з кінетичною енергією (KE), такими як бронебійні снаряди зі стабілізованим плавником (APFSDS) для проникнення ворожої броні, боєприпаси з програмованим повітряним вибухом, ефективні проти піхоти та легкої техніки з програмованими запалами для оптимальної детонації, і практичні снаряди для навчальних цілей. Завдяки цим функціям Panther може протистояти широкому спектру загроз на полі бою.

Основний бойовий танк KF51 Panther від Rheinmetall
Основний бойовий танк KF51 Panther від Rheinmetall

Основним озброєнням є 12,7-мм спарений кулемет, призначений для ураження піхоти, легкої техніки та інших легких цілей. Цей кулемет встановлений коаксіально, тобто він вирівняний з основною гарматою та інтегрований у ті самі системи прицілювання. Така інтеграція дозволяє екіпажу перемикатися між основним і допоміжним озброєнням, підвищуючи універсальність танка та швидкість реагування в бойових ситуаціях. 12,7-мм кулемет забезпечує додаткову вогневу міць у ситуаціях, коли використання основної гармати є непотрібним або недоцільним, забезпечуючи повну здатність вражати різноманітні цілі.
KF51 Panther пропонує варіанти для дистанційно керованих збройових станцій (RCWS), включаючи такі конфігурації, як Rheinmetall Natter RCWS, озброєний кулеметом калібру 7,62 мм. Ці системи розроблені для оборони впритул і для боротьби з дронами, забезпечуючи критичний рівень захисту від нових загроз. Natter RCWS здатний підніматися в діапазоні від -15° до +85°, що забезпечує широкий діапазон кутів націлювання, включно з повітряними загрозами. Ця гнучкість гарантує, що Panther зможе захищатися від різноманітних загроз з близької дистанції та повітряних загроз, підвищуючи її загальну живучість на полі бою.

Останні новини:  До пожежі на металургійному заводі в Берліні причетна Росія, – Bild

KF51 Panther оснащений боєприпасами HERO 120, що підвищують його ударні можливості. Ці боєприпаси розширюють здатність танка вражати цілі за межами прямої видимості, забезпечуючи точні удари на великих відстанях. HERO 120 можна запускати з танка для ураження цінних цілей, забезпечуючи непряму вогневу підтримку та доповнюючи можливості прямого вогню основної гармати. Така інтеграція боєприпасів, що перебувають у бою, дозволяє «Пантері» вражати ширший діапазон цілей, у тому числі тих, що приховані або розташовані на відстані, підвищуючи таким чином свою оперативну ефективність і універсальність у різних бойових сценаріях.


wheel-news.com