У США виявили унікальну рибу-футболіста

13.06.2024   22:30    8

Тихоокеанська риба Himantolophus sagamius – один із понад 300 видів вудильщиків, що мешкають у глибоководних водах по всьому світу, пише Успіх in UA.

У США її називають рибою-футболістом. Вони можуть жити у водах глибиною до 1000 метрів. Це таємничий вид – їхній точний ареал проживання, як і механізми пошуку шлюбних партнерів невідомі.

Одну з риб, з довгим “стеблом” на голові, нещодавно викинуло на берегову лінію на південь від Кеннон-Біч, Орегон, США, повідомляє cikavosti.com.

Останні новини:  Знищене потопом Святого Марцелла: археологи виявили втрачене середньовічне місто

Невідомо, зібрали дослідники зразки Н. sagamius чи ні. Однак у соцмережах Seaside Aquarium пишуть, що це була самка.

У США виявили унікальну рибу-футболіста

Попередні дослідження показали, що ці глибоководні риби приманюють здобич за допомогою біофлуоресценції.

Самки цих тихоокеанських риб набагато більші, ніж самці. Таке явище відоме як статевий диморфізм. Самки можуть виростати до 0,6 м завдовжки, тоді як самці – тільки близько 10% від цього розміру.

Останні новини:  Науковці з’ясували, яка тварина найсильніша на Землі

Фактично в усьому світі зафіксовано всього 31 екземпляр Н. sagamius.

“Про історію їхнього життя відомо мало. Вони їдять усе, що може влізти їм у рот. Тільки самки активно полюють, оскільки самці більше схожі на паразитів. Знайшовши самку, вони втрачають очі та внутрішні органи, отримуючи всі поживні речовини від своїх партнерів-жінок. Натомість вони забезпечують самок стійким джерелом сперми. Як самці знаходять самок у темряві, поки невідомо”, – пишуть представники Seaside Aquarium у соцмережах.