Пластикові чи скляні: які сонцезахисні окуляри краще захищають

16.06.2024   00:20    10

Існує думка, що пластикові сонцезахисні окуляри марні і лише шкодять очам. Сьогодні ми розповімо вам, як підібрати правильні окуляри для захисту від сонця і чи впливає колір лінз на рівень захисту.

Надлишковий потік ультрафіолетового випромінювання шкодить очам. Воно негативно впливає на внутрішні структури очей: сітківку, що є нервовими волокнами на внутрішній стороні склоподібного тіла, і кришталик — двоопуклу лінзу, завдяки якій відбувається «проєкція» і фокусування променів на сітківці. Наслідками можуть бути катаракта (помутніння кришталика), макулодистрофія (ушкодження центральної зони сітківки) та інші порушення зору.

Затемнені лінзи в окулярах є гарним захистом від яскравого сонячного світла, але не всі з них здатні захистити від УФ-променів. Надійним бар’єром до шкідливого випромінювання стають вироби, що мають спеціальний UV-фільтр. У таких окулярах передбачене спеціальне блокуюче покриття, або в самому складі лінз є УФ-абсорбери.

Останні новини:  Як врятуватися від спеки вдома влітку

Інший, не менш ефективний спосіб захисту очей від ультрафіолету — використання окулярів з лінзами із пластику. Цей матеріал може поглинати 98-100% шкідливого випромінювання. З величезного асортименту моделей намагайтеся вибирати окуляри з полікарбонатними лінзами — вони краще за інших підходять для проведення часу на відкритому повітрі. Для людей з порушеннями зору, що використовують окуляри, що коригують, є прекрасна можливість замовити «хамелеони». Ультрафіолет активує їхню фотохромну здатність. У цей час вони темніють, блокуючи УФ-промені. А в приміщенні знову стають прозорими.

Вибираючи відповідну модель, звертайте увагу на такі моменти:

  • Маркування виробу: оптимальний варіант — окуляри, на яких є позначка UV400. Чим менше це значення, тим гірше вироби захищають від УФ-випромінювання. Існують моделі із зазначенням різного типу УФ-променів: UVA (довгохвильові промені, здатні проникати через одяг, скло та викликають пігментацію, симптоми фотостаріння шкіри), UVB (завдяки їм утворюється засмага, вони можуть також спровокувати сонячний опік).
  • Колір лінз: жовті блокують синій спектр променів, що шкодить очам. У похмуру погоду, у сутінках, на заході сонця або світанку вони забезпечують хорошу видимість. Але передачу кольорів все ж таки можуть спотворювати. Блакитні окуляри вибирати не варто. Вони пропускають синій спектр променів. Червоні лінзи викликають швидку зорову стомлюваність. Їх теж краще уникати. Оптимальний варіант: зелені, коричневі, сірі сонцезахисні окуляри.
  • Окуляри не повинні «їздити» на носі. Звертайте увагу на те, щоб вони не тиснули і не жали. Ледве помітний дискомфорт через кілька годин використання перетворюється на сильний біль.
  • Форма: вибирайте окуляри, які коригують форму обличчя.
Останні новини:  Народний засіб для чищення унітазу

Пам’ятайте, що ступінь затемнення окулярів на їхню здатність блокувати УФ-промені ніяк не впливає. Важливо, щоб у них були передбачені УФ-фільтри

novosti24.kyiv.ua