Користь популярного горіха розкрили вчені

11.06.2024   09:00    228

Користь горіхів давно доведена численними дослідженнями. Крім того, вони є універсальним перекусом. Однак далеко не всі знають, які саме переваги ховаються в регулярному вживанні горіхів.

Згідно з даними вчених, деревні горіхи, такі як мигдаль, фундук, кешью, волоські горіхи, фісташки та інші, багаті різними поживними речовинами. Як правило, ці продукти містять білок, розчинну і нерозчинну клітковину, вітаміни Е і К, фолієву кислоту, мінерали, такі як магній, мідь, калій і селен, які відіграють важливу роль в правильному функціонуванні різних систем організму. Вчені розповіли, яку ще користь цей продукт може принести здоров’ю.

Останні новини:  Лікар розповів, як сидіти за кермом авто без наслідків для здоров’я спини

Знижує кров’яний тиск

Згідно з дослідженням, вживання кеш’ю пов’язане зі зниженням рівня артеріального тиску. Метааналіз клінічних випробувань показав, що включення кеш’ю в раціон може поліпшити показники як систолічного, так і діастолічного артеріального тиску, а також знижує рівень тригліцеридів.

Покращує здоров’я серця

Огляд, показав, що горіхи покращують здоров’я серця. Вчені прийшли до висновку, що ризик ішемічної хвороби серця був на 37% нижче для тих, хто вживає цей продукт більше чотирьох разів на тиждень. Користь кеш’ю для серця пояснюється високим вмістом мононенасичених і поліненасичених жирних кислот.

Останні новини:  Експерти назвали 5 звичок, які допоможуть уповільнити старіння

Знижує рівень холестерину

Дослідження, опубліковане в американському журналі клінічного харчування, показало позитивний вплив кешью на рівень холестерину. Вчені відзначили, що щоденне вживання кешью замість закуски з високим вмістом вуглеводів може бути простою дієтичною стратегією, що допомагає контролювати загальний холестерин і “поганий” холестерин ЛПНЩ.

Контроль рівня цукру в крові

Кеш’ю може мати позитивний вплив на рівень цукру в крові. Результати дослідження, опублікованого в Міжнародному журналі ендокринології та метаболізму, показали, що заміна 10% добової загальної калорійності несолоним кешью знижує рівень інсуліну в сироватці крові у пацієнтів з діабетом другого типу.