Китай випробовує систему ППО Type 625E, щоб кинути виклик російським системам «Панцир»

04.06.2024   15:11    734

Офіційно відома, як інтегрована зенітна ракетна система Type 625E, вона включає шестиствольну 25-мм гармату Гатлінга з ефективною дальністю стрільби до 2,5 кілометрів і максимальною висотою до 2 кілометрів. Ця зброя здатна вражати різноманітні повітряні загрози, включаючи літаки, гелікоптери, крилаті ракети, боєприпаси, що летять, і низьколітаючі БПЛА, а також виконує другорядну роль у наземних боях проти легкої броньованої техніки та будівель. Компонент ракетного комплексу складається з двох блоків по чотири зенітних ракети ФН-16 з максимальною дальністю 6 кілометрів. Ці ракети призначені для перехоплення низьколітаючих і наднизьколітаючих цілей з високою маневреністю, здатними виконувати 18 g обертів. Однак у деяких конфігураціях система може нести ракети FB-10, які мають велику дальність ураження до 10 км і можуть вражати загрози на висоті від 15 до 5000 метрів.

Останні новини:  Японія вперше запровадила санкції проти китайських компаній за підтримку війни РФ проти України

Озброєння Type 625E включає шестиствольну 25-мм гармату Гатлінга та вісім ракет ППО FN-16 або FB-10

Система встановлена ​​на восьмиколісному високомобільному шасі, схожому на колісну бойову машину піхоти ZBL-08, що забезпечує високу мобільність по різних місцевостях і дозволяє швидко розгортати та змінювати позиції у відповідь на потреби на полі бою. Візуально Type 625E має передмоторне розташування з великою диспетчерською біля кабіни, а в центральній частині розміщено бойовий модуль з інтегрованими системами озброєння.

Удосконалена радіолокаційна система є частиною установки, яка простягається позаду пускових установок ракет. Цей радар покращує здатність Type 625E виявляти та відстежувати низьколітаючі літаки, безпілотники, гелікоптери та крилаті ракети
Удосконалена радіолокаційна система є частиною установки, яка простягається позаду пускових установок ракет. Цей радар покращує здатність Type 625E виявляти та відстежувати низьколітаючі літаки, безпілотники, гелікоптери та крилаті ракети

Для цілевказівки та виявлення Type 625E поєднує пошуковий радар, радар стеження та оптико-електронну систему стеження, завдяки чому він здатний виявляти та відслідковувати низьколітаючі літаки, безпілотники, гелікоптери та крилаті ракети. При виявленні високошвидкісних цілей пошукова РЛС надає цілевказівну інформацію, направляючи РЛС супроводу та оптико-електронні системи на місце цілі. Потім ці системи перехоплюють і супроводжують ціль, а контролер супроводу та стабілізації виконує обчислення в реальному часі для забезпечення стабільного супроводу. Це дозволяє Type 625E надійно шукати та супроводжувати цілі під час руху, точно вимірювати відстані, стабілізувати артилерію та автоматично коригувати параметри стрільби. Під час ураження бортова система керування вогнем постійно стежить за ціллю, розраховує її траєкторію та визначає найкращу позицію для перехоплення, відповідно керуючи наведенням артилерії. Крім того, система оснащена інфрачервоними оптичними датчиками, що дозволяє їй вражати кілька цілей одночасно через інфрачервону камеру.
Експлуатаційне функціонування Type 625E було продемонстровано під час бойових стрільб з 77-ю групою армій НВАК, демонструючи його можливості в реальних умовах. Він також був показаний на Чжухайському авіашоу, головній виставці оборонної промисловості в Китаї, де його можливості були представлені міжнародній аудиторії.

Останні новини:  Дональд Трамп зробив нові заяви щодо війни в Україні
Система встановлена ​​на восьмиколісному високомобільному шасі, схожому на колісну бойову машину піхоти ZBL-08
Система встановлена ​​на восьмиколісному високомобільному шасі, схожому на колісну бойову машину піхоти ZBL-08

Цю систему часто порівнюють із російською системою «Панцир», але найбільш поширені варіанти «Панцир-С1» та останні варіанти «Панцир-СМ» пропонують збільшений радіус дії та розширені можливості радіолокації порівняно з Type 625Е. Панцир-С1 об’єднує 30-мм здвоєні автоматичні гармати та ракети 57Е6-Е з дальністю ураження до 20 км, тоді як Панцир-СМ додатково розширює цю можливість за допомогою ракет 57Е6М-Е, пропонуючи радіус дії до 30 км і покращене радіолокаційне виявлення до 75 км, спеціально розроблений для протидії загрозам сучасних безпілотників і високоточних боєприпасів. Для порівняння, Type 625E має меншу 25-міліметрову гармату Гатлінга, яка пропонує шість гармат замість чотирьох, але ця перевага нівелюється ракетами FN-16 або FB-10 з меншою максимальною дальністю 10 км, що робить російські системи «Панцир» більшими і підходить для ширших сценаріїв залучення.

Останні новини:  До пожежі на металургійному заводі в Берліні причетна Росія, – Bild


wheel-news.com