Кішка господині припинила нявкати. Тепер вона вміє розмовляти

20.06.2024   02:00    22

Коти вміють розмовляти, і це не жарт, а справжнє диво. Не вірите? А дарма, адже чотирилапа з США здатна вести бесіди зі своєю господинею за допомогою кнопок. Схоже, у цьому будинку еволюція перейшла на новий рівень.

Ветеринар з американського Балтімора Кендра Бейкер завжди знає, що на думці у її 12-річної вихованки Біллі. Нічого незвичайного — хвостата просто вміє розмовляти.

У будинку Бейкер встановлені 30 спеціальних кнопок, кожна з яких відповідає за певну дію: серед них слова згоди або незгоди, прохання про прогулянки, їжу і навіть емоції — злість або радість. Біллі вивчила вже 27 таких дзвіночків.

Невже Кендра самотужки вигадала таку систему? Ні, жінка зізналася, що методику вона запозичила.

Останні новини:  Паб у Британії вигадав, як втримати п'яних клієнтів на ногах у туалеті

“Кнопки — не моїх рук справа. Людина, яка вигадала цю техніку, використовувала їх для навчання дітей з проблемами у спілкуванні”, — пояснила Бейкер.

Дізнавшись про таку досить незвичайну практику, ветеринар вирішила випробувати її і на своїй кішці. А раптом вийде? І план дійсно спрацював.

Кажуть, що простіше навчати вихованця, коли він ще зовсім маленький, але Біллі — приклад того, що тварина здатна засвоювати інформацію нальоту і у поважному (для звірів) віці.

“Біллі було 11, коли я її цьому навчила. Навіть дорослі коти можуть запам’ятовувати трюки. У мене великий досвід у вихованні та тренуванні тварин. Їх можна навчити абсолютно усьому”, — розповіла Кендра.

Останні новини:  У США свиня вдерлася до гаража і випила запаси пива

Як саме відбувається процес тренування? За словами господині Біллі, перша команда, яку вивчила кішка — “їжа”. Щоразу, коли Кендра годувала вихованку, вона (сама господиня) натискала на кнопку з однойменним написом.

Поступово кішка почала асоціювати своє бажання перекусити з кнопочкою “їжа” і за кілька тижнів навчання вже сама почала подавати сигнали. Завдяки їм Кендра знала, що Біллі зголодніла.

Згодом кішка почала сприймати і більш складні абстрактні команди. Так, наприклад, Біллі познайомилася з кнопкою “помилка”, яка допомагає господині зрозуміти, чи усе вона робить правильно.




Одне з найулюбленіших слів Біллі, як зізнається Бейкер — mad (з англійської — злий, у сказі). Коли вихованка не отримує довгоочікувані частування або просто у поганому настрої, вона одразу ж біжить до потрібної кнопки.

Останні новини:  У Південній Америці знайшли гігантського пуголовка Юрського періоду

Але Біллі не завжди відчуває тільки злість, радіти кішечка теж вміє, особливо, коли її пестить улюблена господиня.

Хоча кішка навчилася пояснювати свої бажання, Кендру все ж таки долають сумніви: якщо вихованка здатна зчитувати контекст, чи розуміє вона самі слова? На це питання, здається, зможе відповісти тільки Біллі, коли засвоїть усі тонкощі людської мови.