Більшість видів акул і скатів у Світовому океані незабаром зникне з лиця Землі

17.06.2024   21:30    21

Журнал Nature опублікував дані дослідження морських біологів, які показали, що більшість видів скатів і акул в Світовому океані вже зараз знаходяться на межі повного зникнення і, таким чином, стали найбільшою категорією загрозливих видів тварин на Землі.

У своєму дослідженні міжнародна група з двох десятків біологів показала, що з 1970 по 2018 рік популяції акул і скатів в океанах планети скоротилися більш ніж на 71%.

Останні новини:  Через танення льодовиків дні на Землі стали довшими

“Це неймовірно різке падіння. Чисельність скатів і акул скорочується швидше, ніж більша частина видів слонів і носорогів, що стали класичним прикладом вимирання сухопутних тварин”, — сказав співавтор наукової роботи, експерт з канадського університету Саймона Фрезера Нік Далві.

За даними Далві і його колег, під загрозою зникнення опинилися 24 з 31 виду океанічних скатів і акул. Для декількох видів рівень загрози вважається вже критичним.

Останні новини:  У тропічних лісах Мексики знайдено підземні споруди майя та приховані піраміди

Головною причиною вимирання океанічних хижаків біологи називають той факт, що вони програють конкуренцію за рибу з людиною. Навантаження рибальської галузі на ресурси океану з 1970 року зросла в 18 разів. Причому акули самі нерідко стають здобиччю рибалок: на початку 2000-х років людина вбивала від 63 до 273 мільйонів акул на рік.

Останні новини:  Після успіху Ingenuity NASA хоче запустити на Марсі рій робобджіл

Водночас дослідники відзначили, що у ряду широко відомих видів акул перспективи куди менш похмурі. Так, популяція великої білої акули, яка сильно скоротилася за XX століття, “показує ознаки відновлення” в тих місцях, де вона взята під охорону держави. Акула-молот теж поступово відновлює свою чисельність в Північно-Західній Атлантиці багато в чому завдяки жорстким квотам на її вилов в територіальних водах США.