Австралієць Леонардо Урбано, що риється у сміттєвих баках, заробив минулого року близько $66 тисяч. Чоловік знаходить цінні речі, які інші викидають, та продає їх на таких платформах, як Facebook Marketplace. Серед його знахідок — прикраси, побутова техніка, меблі, брендовий одяг та аксесуари.
Щоранку після сніданку Леонардо сідає на велосипед та прочісує вулиці Сіднея у пошуках скарбів у сміттєвих баках. За його словами, у горах сміття можна знайти неймовірні речі: «У величезних горах сміття попадаються неймовірні речі — прикраси, дизайнерський одяг й навіть готівка», — каже 30-річний чоловік.
Міська рада Сіднея двічі на рік пропонує мешканцям безкоштовні послуги з вивезення великогабаритного сміття. Саме тоді Леонардо знаходить техніку та меблі, які зазвичай в непоганому стані: комп’ютери, порохотяги, телевізори, холодильники, шафи та дивани.
Леонардо пояснює, що домогосподарства з більшою купівельною спроможністю часто викидають старі гаджети, щоб звільнити місце для новіших моделей, навіть якщо вони все ще працюють: «Коли вони хочуть новий гаджет, то купують його, а старий викидають лише тому, що батарея може бути вже не такою хорошою. Знахідки зазвичай потребують лише невеликого чищення та незначного ремонту», — розповідає він.
Урбано приносить знахідки додому, сортує їх, залишає деякі речі для себе або дарує друзям, а решту продає на Facebook Marketplace. Через обмежений простір у квартирі він намагається продати речі протягом одного-двох тижнів. Якщо знайти покупця не вдається, він віддає їх безкоштовно, аби звільнити місце для нових знахідок.
«Мої друзі шоковані тим, як багато хорошого одягу опиняється на смітнику», — зізнається Леонардо. Деколи люди забувають у кишенях навіть пачки готівки. Серед його найцікавіших знахідок за минулий рік:
- 50+ телевізорів;
- 30 холодильників;
- 20+ пральних машин;
- 50 комп’ютерів/ноутбуків;
- 15 диванів;
- 50 порохотягів;
- 150+ горщиків та рослин;
- 100+ світильників та декоративних картин;
- $849 готівкою.
Леонардо Урбано показує, що у смітті можна знайти справжні скарби. Його історія – це не лише про заробіток, але й про усвідомлення того, скільки цінних речей ми викидаємо щодня.