Заміна для Шойгу: що відомо про Білоусова, який очолить Міноборони РФ, та чого від нього очікувати

13.05.2024   12:21    591

Російський диктатор Володимир Путін у неділю, 12 травня, почав проводити кадрові ротації у військово-політичному керівництві РФ. Так, він звільнив Сергія Шойгу з посади міністра оборони, а на його місце призначив свого колишнього першого помічника Андрія Білоусова. З чим пов’язані такі зміни – достеменно невідомо. Втім, начальник російського генштабу Валерій Герасимов залишився не своїй посаді і виконуватиме повноваження й надалі.

Що відомо про 65-річного Андрія Білоусова та що може змінитися у ході війни та в самому оборонно-промисловому комплексі Росії з його приходом? Інформатор розповідає у матеріалі.

Хто такий Андрій Білоусов

Новоспеченого главу Міноборони РФ називають “системний лібералом”. Кажуть, буцімто він має ліберальні погляди та загалом підтримує ліберальні цінності, але водночас є стійким прихильником путінської системи та зберігає прихильність своєму “вождю”.

В російський уряд Андрій Білоусов потрапив за протекцією тодішнього міністра економічного розвитку і торгівлі Германа Грефа у 2006 році. Втім, причетним до саме уряду він був ще за часів президентства Бориса Єльцина. Зокрема, він консультував Євгена Примакова, який був прем’єр-міністром, а сам тоді працював у колегії Мінекономіки.

Крім того, з 2000 року він керував Центром макроекономічних досліджень, який передбачив світову кризу 2008-го. А після приходу в уряд Білоусов став близьким до Путіна, адже той призначив його своїм помічником з економічних питань у 2013 році. Він пробув на цій посаді до 2020-го, після чого став першим віцепрем’єром в уряді Мішустіна.

Останні новини:  Медведєв пообіцяв ядерний попіл для Варшави у відповідь на заяву Сікорського про захист України

Білоусова також вважають одним із головних ідеологів нинішнього економічного курсу РФ – “військового кейнсіанства”, в якому йдеться про великі вливання бюджетних грошей через військові витрати (і не лише) в економіку. Що, як вважають експерти, і стало одним із головних факторів економічного розвитку Росії.

Чому його могли обрати на посаду міністра оборони?

У травні 2023 року Білоусов особисто доповідав Путіну про проблеми зі створенням повного циклу виробництва дронів в РФ. Тож, найімовірніше, диктатор планує покласти на нього обов’язки із постачань армії та виробництва зброї, при цьому не втручаючись у бойові операції.“Сьогодні на полі бою перемагає той, хто більше відкритий для інновацій, тож краще, якщо міністерство оборони очолить громадянську людину”, – прокоментував його призначення прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, який також додав, що саме на хід війни Білоусов не впливатиме.

Водночас його призначення прокоментував і білоруський політолог, співробітник Українського інституту майбутнього Ігор Тишкевич. Він пояснив, що Білоусов може займатися в МО не лише постачанням армії та виробництвом зброї.

Останні новини:  У російському Геленджику БПЛА атакували об'єкти біля "палацу Путіна" - ЗМІ

“Міністерство оборони РФ – це великі гроші. І йдеться не лише про закупівлю озброєнь та техніки. Поставте собі питання: хто будує на окупованих територіях, хто будує житло для військових, хто будує оборонні споруди? Правильно, структури МО”, – написав він.

Крім того, з 2022 року він перебуває під санкціями України та Євросоюзу за підтримку війни. Також він присутній у санкційних списках США, Японії, Канади, Великобританії та Австралії.

Загалом великих скандалів або гучних заяв з боку Андрія Білоусова не лунало. Також існує теорія, що Володимир Путін цими кадровими змінами хоче змістити Миколу Патрушева подалі, адже на місце останнього було призначено Сергія Шойгу.

Путін призначив нового міністра оборони РФ: що відомо про Андрія Білоусова та чого очікувати 1

Цікаві деталі про Андрія Білоусова

У дитинстві Білоусов займався карате, що могло бути, напевно, єдиною причиною зацікавленості ним у Міноборони РФ, окрім його “професіоналізму” в економічних питаннях. Ба більше, саме економічний факультет Московсього державного університету він закінчив із червоним дипломом.

Крім того, його батько Рем Білоусов був відомом радянським економістом. Він, зокрема, написав книгу “Основи наукового управління соціалістичною економікою” у 1975-му. Примітно, що ім’я Рем з’явилося в СРСР у 1930-х роках та є скороченням від словосполучення російською мовою “Революция мировая”.

Останні новини:  Годжес сказав, скільки часу потрібно НАТО для мобілізації

Кадрові ротації в Росії

Цього дня Путін офіційно запропонував заміну для Сергія Шойгу на посту міністра оборони Росії. Новим головою відомства може стати Андрій Білоусов. Крім цього, диктатор також запропонував низку інших змін у вищому військовому керівництві РФ та спецслужбах. Наразі список змін виглядає так:

 • на посаду Міністра внутрішніх справ – Колокольцев Володимир Олександрович;
 • на посаду Міністра у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих – Куренков Олександр В’ячеславович;
 • на посаду Міністра закордонних справ – Лавров Сергій Вікторович;
 • на посаду Міністра оборони – Білоусов Андрій Ремович;
 • на посаду Міністра юстиції – Чуйченка Костянтина Анатолійовича;
 • на посаду Директора Служби зовнішньої розвідки – Наришкін Сергій Євгенович;
 • на посаду Директора Федеральної служби безпеки – Бортніков Олександр Васильович;
 • на посаду Директора Федеральної служби військ національної гвардії – Золотов Віктор Васильович;
 • на посаду Директора Федеральної служби охорони – Кочнєв Дмитро Вікторович;
 • на посаду начальника Головного управління спеціальних програм Президента – Лінц Олександр Леонідович;
 • на посаду голови Рахункової палати – Ковальчук Борис Юрійович.


expert.in.ua