У Польщі триває військовий вишкіл: охочі вчаться поводитися зі зброєю (ВІДЕО)

21.05.2024   10:57    212

Європа готується до оборони від Росії. Зміцнення кордону, спільні навчання Північноатлантичного альянсу (НАТО) та тренінги для цивільних. Польща також дбає про захист від можливого нападу на одну з країн Альянсу. На думку експертів, у разі атаки головною мішенню Путіна стане саме східний фланг блоку, інформує FREEДОМ.

Вихідні  на полігоні. Жителі Варшави вчаться поводженню зі зброєю, орієнтуванню на місцевості та наданню першої медичної допомоги. Тренінг проводять військові.

“Викликом для учасників є освоєння базових дій, пов’язаних із загрозами, що можуть на них чекати в майбутньому. Ми ж усі знаємо, що зараз відбувається в Україні”,  наголошує полковник польської армії Рафаль Парчевські.

“Тренуйся разом з армією”  проєкт Міністерства оборони Польщі, який стартував одразу після початку повномасштабної війни Росії проти України. За цей час на тренінг вихідного дня прийшли понад 20 тис. поляків.

“Найпопулярнішою частиною тренінгу є та, яка стосується поводження зі зброєю. Там ставлять найбільше запитань”,  зазначає капітан польської армії Марчін Болдига.

На курси запрошують усіх охочих  від 16 і до 65 років.

Фізіотерапевтка Марта Сідлецька на заняття прийшла з чоловіком і сином.

“Я тут через геополітичну ситуацію. Навіть мінімальна підготовка дає мені відчуття безпеки. Ми прийшли на тренінг сім’єю, щоб і наш син знав, як потрібно поводитися в разі чого”,  ділиться мешканка Варшави Марта Сідлецька.

П’єтр Пітречук  бухгалтер, у нього багато друзів з України.

“Я ніколи не цікавився військовою справою, але цікавився геополітикою. У мене відчуття, що безпекова ситуація погіршується. Тому я вирішив протестувати себе, трохи потренуватися. Можливо, я приєднаюся до Сил територіальної оборони або піду на добровільну військову службу”,  каже П’єтр Пітречук.

Добровільну строкову службу Польща впровадила навесні 2022 року, через кілька місяців після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Пройти її може кожен, хто раніше не служив в армії, щоб потім залишитися в резерві або приєднатися до професійних збройних сил.
Польща, як і країни Балтії — у зоні апетитів Росії. Саме ці держави, на думку експертів, можуть стати першими жертвами в разі російського нападу на НАТО. Називаються і ймовірні терміни. Спробувати замахнутися на території країн Альянсу Москва може вже через два-три роки.

Останні новини:  Сили оборони показали, як нищать ворога (ВІДЕО)

НАТО готується до потенційного нападу. Уже кілька місяців країни блоку проводять наймасштабніші навчання з часів завершення холодної війни. Завдання  відпрацювати реакцію на атаку ворога. Зокрема на східному фланзі.

У Польщі, наприклад, днями разом із місцевими військовими тренуються британські та американські колеги.

“Частиною маневрів було перекидання бойових груп із Великої Британії до Польщі, через територію Німеччини. Це завдання ми виконали і тепер переходимо, власне, до навчань. Будемо відпрацьовувати низку тактичних дій”,  зазначає капітан польської армії Майк Лоуренс.

Влада Польщі оголосила, що починає зміцнювати свій східний кордон із російським Калінінградом і Білоруссю. На рубежах поляки зведуть лінію оборонних бункерів, ровів і траншей.

Останні новини:  У Румунії автобус з 57 українцями потрапив у ДТП: є постраждалі (ВІДЕО)