Медики назвали 9 звичок, які руйнують шлунок

27.05.2024   21:31    709

Шлунок відповідає не тільки за травлення, але і за загальне самопочуття, тому важливо стежити за його нормальною роботою. Медики попереджають, що є 9 звичок, які здатні зруйнувати орган, а тому важливо якомога швидше від них позбутися.

Режим харчування

Люди часто порушують режим харчування. Коли людина відчуває голод і не втамовує його, шлункова кислота і білок підвищуються в концентрації, що призводить до перетравлення самої слизової шлунка. Зворотний бік медалі-переїдання. Ця звичка змушує їжу довго залишатися в шлунку, розтягуючи орган.

Останні новини:  Дієтолог назвав п’ять найбільш корисних для організму продуктів

Стрес

Емоційне потрясіння викликає дисфункцію шлунково-кишкового тракту. Надлишок секреції соляної кислоти і білкових ферментів призводить до звуження судин органу, що провокує пошкодження захисної плівки слизової. В результаті може з’явитися виразка.

Швидка їжа

При цьому в шлунок потрапляє погано пережована їжа, збільшуючи навантаження на шлунково-кишкового тракту. В результаті можуть розвинутися шлункові захворювання.

Останні новини:  Виявити ризик хвороби Альцгеймера можна по очах

Пропуск сніданку

Сніданок не тільки дає енергію на весь день, але і покращує метаболізм. В майбутньому відмова від сніданку обіцяє проблеми зі шлунком.

Молоко натщесерце

Особливо небезпечно це робити пацієнтам з рефлюкс-езофагітом. Якщо дотримуватися звички довгий час, то в шлунку з’являться пошкодження, так як білок, цукор і жир, що містяться в продукті, провокують секрецію шлункового соку.

Пити газовані напої

Вони викликають здуття, містять багато калорій і різних добавок, що призводить ще й до збільшення ваги, не кажучи про шкоду для шлунка.

Останні новини:  Названі продукти, які погано впливають на стан шкіри

Тверда їжа

Вона погано перетравлюється, що викликає механічний знос органу.

Брудні продукти

Призводить до зараження бактерією Helicobacter pylori, що провокує виразку.

На вечерю багато їжі

Звичка порушує сон і підвищує ризики розвитку ожиріння. Їжа на ніч дратує оболонку шлунка.