Ізраїль та ХАМАС так і не домовилися про припинення вогню у Ґазі

06.05.2024   14:12    295

Ізраїль та ХАМАС досягли згоди щодо низки питань про обмін заручників на полонених, проте так і не домовилися про припинення вогню у Ґазі.

Про це повідомляє CBS News.


Суботні переговори про припинення вогню закінчилися безрезультатно, повідомило CBS News високопоставлене джерело в ХАМАС, знайоме з перебігом переговорів у Каїрі. Співрозмовник журналістів додав, що черговий раунд почнеться сьогодні.

Ізраїль заявив, що не відправить делегацію на переговори, поки терористи не дадуть відповідь на останню пропозицію Тель-Авіва. А радник прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху вкотре заявив, що «кінець війни настане з припиненням діяльності ХАМАС в Ґазі».

Останні новини:  У столиці Киргизстану спалахнули протести

Директор ЦРУ Вільям Бернс відвідав Каїр, Єгипет, у п’ятницю. Візит відбувся після серії технічних переговорів і нової пропозиції Ізраїлю, яку американські чиновники назвали «щедрою».



Остання угода про припинення вогню, запропонована посередниками, передбачає обмін заручниками. Згідно з угодою, пауза триватиме кілька тижнів. За кожного заручника, якого звільнить ХАМАС, Ізраїль звільнить більшу кількість палестинців, що утримуються в ізраїльських в’язницях.

Останні новини:  НАТО вважатиме Росію довгостроковою загрозою навіть після перемоги України - Каволі

Єгипетські та американські посередники повідомили про ознаки компромісу в останні дні, але шанси на укладення угоди про припинення вогню залишаються пов’язаними з ключовим питанням про те, чи погодиться Ізраїль на припинення війни без досягнення заявленої мети — знищення ХАМАС.



Єгипетський державний телеканал «Аль-Кахера» повідомив у суботу, що було досягнуто консенсусу з багатьох спірних питань, але не уточнив, яких саме. Водночас CNN пише, що одне з них — звільнення 33 заручників терористів на першому етапі припинення вогню. ХАМАС, як і раніше, наполягає на повному припиненні війни і виведенні всіх ізраїльських військ з Ґази.

Останні новини:  Британія хоче потіснити Росію з глобального ринку збагаченого урану


newformat.info