Найбільш чудернацькі фобії людства

19.04.2024   02:36    624

Людина з давна чогось боялась, найбільш поширені страхи перед повзучими та багатьма комахами. Але страхи перед природою почали переростати в слабості психологічного характеру.

Тафофобія


Це страх бути похованим заживо. Дослідження показують, що вона виникла близько трьохсот років тому, а може, і раніше, коли медики часом визнавали людину померлою, коли вона втрачала свідомість. Звідти пішла традиція не поспішати закопувати або спалювати тіло, поки не переконаються, що людина точно померла.

Ейзоптрофобія

Боязнь дзеркал. Людина впадає в жах, якщо випадково побачить своє відображення в дзеркалі (здебільшого, у цьому відображенні немає нічого дивного).Омброфобія

Боязнь дощу. Входить в групу «погодних фобій» разом з лілапсофобією (урагани), хіонофобією (сніг), криофобією (холод), анкраофобією (вітер). Ці страхи часто виникають через те, що в дитинстві людям забороняли виходити на вулицю в негоду.

Останні новини:  Правила щасливого і успішного життя

Фонофобія

Страх звуків. Важкий розлад, тому що людина може в буквальному сенсі підстрибувати від комариного писку. Зазвичай пов’язане з порушенням сприйняття звуків мозком.Нумерофобія

Боязнь цифр. Не в тому сенсі, що під ліжком ховається величезна одиниця, а страх перед обчисленнями, математикою, статистикою.

Таласофобія

Страх перед відкритою глибокою водою. Найчастіше викликаний тим, що людина боїться підводних істот, а також всього дивного і незвіданого.

Ефебіфобія

Страх перед підлітками. Звучить смішно, але людина з такою фобією боїться несподіваних дій зі сторони тінейджерів і всіляко уникає їх компанії. На жаль, вилікуватися від цього (як і від багатьох інших фобій) можна тільки частим контактом з об’єктом страху.

Останні новини:  У 2025 році в саудівській пустелі з’явиться фантастичний аквапарк Aquarabia (фото)

Аерофобія

Боязнь свіжого повітря і поривів вітру. Часто виявляється симптомом сказу.

Алекторофобія

Страх перед півнями і курками. Зазвичай розвивається у тих, на кого в дитинстві нападав півень. Може супроводжуватися відмовою від поїдання курятини.

Аматофобія

Боязнь пилу. Цікаво, що вона спостерігається у деяких бібліотекарів.

Гіпопотомонстросескіпедалофобія

Боязнь довгих слів, іноді милостиво скорочується до сескіпедалофобії. Спостерігається у деяких людей з дислексією.

Глобофобія

Боязнь повітряних куль. Часто починається в дитинстві, якщо поруч голосно луснула куля.

Фобофобія

Страх відчути страх. Люди вберігають себе від будь-яких проявів страху.

Зоофобія

Загальна назва страху тварин. При випадковій зустрічі з об’єктом людина пітніє, починає тремтіти, у неї частішає дихання та пульс.

Останні новини:  Вчені з’ясували хто щасливіший – одружені чи самотні?

Номофобія

Страх розставання зі смартфоном (мабуть, це найактуальніша фобія на сьогодні). Людина переживає, якщо телефон не лежить поряд з нею, турбується про те, що може пропасти зв’язок або сісти батарейка.

Ранідафобія

Боязнь жаб (не плутати з буфонофобією, яка стосується жаб). Люди уникають походів і прогулянок поблизу водойм.

Вестіфобія

Страх перед одягом. Наприклад, колишній військовий може боятися надягати парадну форму, комусь не подобається занадто обтягуюча майка, у тяжкій формі – взагалі весь одяг.

Ергофобія

Боязнь роботи. Людина побоюється робочої обстановки і може відчувати панічні атаки прямо в офісі.