У Windows 11 знайшли функцію, яку Microsoft не оновлювала 30 років

26.03.2024   15:44    48


30 років тому у штаб-квартирі Microsoft у Редмонді розробник Дейв Пламмер (Dave Plummer) зареєстрував тимчасовий програмний код для діалогового вікна «Форматування». Передбачалося, що надалі зовнішній вигляд і функціональність цього вікна буде перероблено, але ніхто так і не спромігся це зробити — у Windows 11 інструмент «Форматування» виглядає, так само як і в Windows NT.

«Ми переносили мільйони рядків коду з інтерфейсу Windows 95 в NT, і форматування було лише однією з тих областей, де Windows NT настільки відрізнялася від Windows 95, що нам довелося придумати власний інтерфейс користувача , — розповів Пламмер. — Я дістав аркуш паперу і записав усі можливі варіанти форматування диска, такі як файлова система, мітка, розмір кластера, стиснення, шифрування тощо».

Останні новини:  Південна Корея розробляє вдосконалений ЗРК для перехоплення цілей на великих висотах

На основі цього примітивного «техзавдання» Пламмер створив нехитру утиліту для форматування, яку додав у кодову базу Windows NT як тимчасове рішення, «поки не з’явиться елегантний інтерфейс користувача». Це поліпшення інтерфейсу користувача так і не відбулося, і майже через 30 років тимчасове рішення Пламмера все ще використовується в Windows 11.

Вікно «Форматування» у Windows 8, 10, 11 / Джерело зображення: Microsoft

Обмеження на розмір тому FAT 32 Гбайт також частково пов’язане з Пламмером. «Мені довелося приймати рішення про максимально допустимий розмір резервного розміру кластера, і в результаті для тому FAT було обрано обмеження 32 Гбайт, — зізнається Пламмер. — Це обмеження було довільним вибором того ранку, і стало постійним побічним ефектом». Насправді за допомогою сторонніх програм можна створити том FAT розміром до 2 Тбайт, який потім нормально працюватиме в Windows.




Незважаючи на кілька поколінь змін в інтерфейсі користувача Windows, Microsoft не чіпала діалогове вікно «Форматування» з моменту його появи в Windows NT багато років тому. Очевидно, розробники керувалися принципом: «працює — не чіпай!».

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу


portaltele.com.ua