Інженери придумали, як продовжити термін служби OLED-екранів (відео)

19.03.2024   17:22    62

Більш яскравий і дешевий синій органічний діод може зробити революцію в технології створення екранів, вважають дослідники.

by @ArtesiaID

Британські дослідники знайшли новий спосіб спростити структуру високоефективних синіх органічних світлодіодів (OLED). Це допоможе створити більш довговічні екрани для телевізорів та іншої електроніки з високою роздільною здатністю і низьким енергоспоживанням.

OLED побудований як сендвіч із шарами органічного напівпровідника між двома електродами. У середині стопки знаходиться випромінювальний шар, який спалахує при подачі електрики. Ідеальний OLED перетворює більшу частину енергії на світло, але іноді енергія відхиляється і погіршує структуру світлодіода. Найчастіше ця проблема виникає з синім світлом, в результаті знижується як ефективність, так і термін служби діода.

Розчин нової молекули, що світиться в ультрафіолетовому світлі

Дослідники розробили нову світловипромінювальну молекулу, до якої додано щити, що блокують руйнівні енергетичні шляхи і контролюють взаємодію молекул. За допомогою цієї нової молекули можна розробити більш ефективні органічні світлодіоди, які знизять енергоспоживання пристроїв.

Ми розробили молекулу, яка дала нам змогу спростити випромінювальний шар синього пікселя тільки до двох компонентів, зберігаючи при цьому високу ефективність, що допоможе знизити вартість пристроїв, – говорить Деніел Конгрейв, співавтор дослідження з Кембриджського університету

Інженери зазначають, що нова молекула вирізняється вузьким випромінюванням, що дуже корисно для екранів, оскільки забезпечує високу чистоту синього кольору. Екрани OLED вирізняються високою якістю зображення, але коштують дорого, а термін служби у них менший, ніж в інших типів матриць. З новим компонентом якість вдасться зберегти, підвищивши термін служби й знизивши вартість, вважають розробники.





cikavosti.com

Останні новини:  Турецький стелс-безпілотник Anka-3 вперше запустив глісадну бомбу