"ШаБля", "Скорпіон" і "Фантом": як українські роботи воюють замість солдатів ЗСУ (відео)

8

Деякі автономні машини українці розробили ще в період АТО, але більшість із них з’явилися саме після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

За 23 місяці повномасштабної війни Росії з Україною на полі бою дедалі вагомішої ролі набувають різноманітні безпілотні роботизовані системи, що заміняють людину й так дають змогу ЗСУ зберегти особовий склад без втрати якості проведених операцій. Наразі українські воїни на лінії фронту використовують багато наземних безпілотників, серед яких — роботизована турель, розвідувальна безпілотна платформа, багатофункціональні наземні дрони, а Фокус розповідає про них детальніше.

Роботизовані турелі «ШаБля»

«ШаБля» — це дистанційно-керовані бойові модулі українського виробництва. Турель діє дистанційно за допомогою пульта управління. Це дає змогу вести бій на відстані та зберігати життя захисників. Турель розроблена під 7,62 мм кулемет Калашникова (ПКТ). Вогневий комплекс на позиції ставлять із трьома коробами набоїв: на 250, 450 і 600 патронів. «ШаБля» працює на дистанційному управлінні. Може підключатися мережевим кабелем або через Wi-Fi.

Українські воїни вже використовують на фронті кулеметну турель «ШаБля», встановлену на автоматизовану платформу «Рись», яка перевозить цю кулеметну установку. Зазначимо, що наприкінці вересня 2023 року цю роботизовану установку Міністерство оборони України допустило до експлуатації.

Останні новини:  Аеропорт Київ (Жуляни) на крок ближчий до відкриття польотів в Україні
шабля, турельFullscreen
Першу українську роботизовану дистанційну турель було офіційно допущено до експлуатації
Фото: Telegram/Федоров

Розвідувальна платформа GNOM

Безпілотна роботизована платформа GNOM має багатофункціональні можливості. Вона призначена для спостереження, розвідки, доставки боєприпасів, їжі та евакуації поранених, а також забезпечення збільшеної дальності радіозв’язку й управління. Завдяки своїм невеликим розмірам і майже безшумному руху GNOM може здійснювати приховане спостереження за допомогою камери з круговим оглядом. Його технічні характеристики дозволяють вести розвідку на відстані до 5 км. Завдяки своїм оптимальним розмірам і підйому вантажу він може доставляти боєприпаси та їжу без зайвих ризиків для персоналу в умовах бойових дій. Також GNOM може транспортувати поранених за допомогою спеціального візка. Важливою можливістю GNOM є його здатність приймати, посилювати й передавати радіосигнал, що дозволяє йому виступати як ретранслятор. Ця можливість особливо корисна під час використання декількох GNOM для розбудови мережі безпілотних систем і координації дій підрозділів.

Останні новини:  Бандаж для беременных: комфорт и поддержка на каждом этапе

Технічні характеристики роботизованої платформи GNOM:

  • ходова частина — колісна, 4 х 4;
  • привід — електричний;
  • тип батарей — Li-ion, 7.6 В;
  • місткість батареї — 60 А-год;
  • дальність управління — <5 км;
  • канал зв’язку — WiFi 5 ГГц, Private LTE (опційно);
  • робоча температура — від -25 до +60 Сº;
  • маса — 50 кг.
Останні новини:  Unitool — Все лучшие нейронные сети в одном месте: Идеальное решение для генерации контента