ДТП: порядок дій водія

7

В сучасному світі все більше людей бажають пройти навчання в автошколі та отримати водійські права. Наявність автомобіля робить життя комфортним. Але слід пам’ятати про ризики на дорозі, адже від ДТП не застрахований жоден водій. Багаторічний досвід водіння не зменшує ймовірності потрапити в халепу на дорозі. Часто водії з досвідом переоцінюють свої сили. Тому кожному автомобілісту варто бути підготовленим до непередбачуваної ситуації та знати що робити далі. Це стосується як досвідчених водіїв, так і новачків.

Послідовність дій при ДТП

В першу чергу потрібно зупинити транспортний засіб і залишатись на місці аварії. Подивитись, чи не постраждав хтось з учасників. При необхідності викликати швидку та надати першу допомогу. Увімкнути аварійку та розмістити знак аварійної зупинки. Він повинен буди в кожній машині. Викликати працівників дорожньої поліції. Автомобілі, які стали учасниками аварії, повинні знаходитись на тих самих місцях, де вони були в момент зіткнення. Заборонено переміщувати транспорт до прибуття страхових агентів та поліції. Водіям транспортних засобів варто зберігати спокій і виконувати необхідні дії з холодним розумом. Зайве хвилювання може призвести до помилок, які негативно вплинуть на ситуацію.

Якщо є потерпілі, яких потрібно терміново відвезти в медичний заклад на своєму авто, варто зафіксувати положення автомобіля після його зупинки, а також сліди пригоди. У лікарні залиште інформацію про свої дані та номер авто. Далі повертайтесь на місце аварії.

Співробітники дорожньої поліції мають скласти протокол огляду місця ДТП, накреслити схему місця аварії, опитати свідків, взяти пояснення з водіїв, зафіксувати показання технічних приладів, перевірити на алкогольне сп’яніння.

Інспектор складає протокол на того водія, що порушив правила. Але тільки суд вирішить, хто винен в аварії насправді. Рішення виноситься на основі документів з місця пригоди, фотографій, відеоматеріалів, показів свідків.

Важливі поради

Якщо виникла аварійна ситуація з вашою участю, виконайте певні дії.

  1. Сфотографуйте пошкодження транспорту, що потрапив у ДТП. Використовуйте різні ракурси під час знімання. Зафіксуйте стан дорожнього покриття, розмітку, розташування знаків. Додатковий доказ зайвим не буде.
  2. Огляньте місцевість на наявність відеокамер поблизу, які могли зафіксувати цей випадок.
  3. Ознайомтесь з протоколом. Перед тим як щось підписувати, уважно перечитайте текст. Якщо виявите не точну інформацію, повідомте про це інспектора поліції.
  4. Зателефонуйте адвокату. Він надасть швидку правову допомогу у випадку аварії.

Інструктор з водіння розкаже початківцям про всі нюанси, які можуть трапитись на дорозі. Навчання водінню автомобіля пропонує автошкола Львів. Кваліфікований інструктор з водіння надасть індивідуальні заняття в зручний для клієнта час.