Чи зростуть тарифи на світло у 2026 році? Що кажуть у НБУ

01.11.2025   08:12    534


Теруправление НБУ в Николаеве объединят с другими: Нацбанк намерен оптимизироваться

У Національному банку не виключають, що наступного року в Україні можуть зрости тарифи на електроенергію з огляду на високі потреби у відновленні енергетичної інфраструктури.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інфляційний звіт НБУ.

У НБУ вважають, що зі стабілізацією економічної ситуації в країні тарифи на окремі комунальні послуги поступово наближатимуться до ринково обґрунтованих рівнів.

Останні новини:  Банки вилучили понад 1,2 млн монет номіналом 10 копійок – НБУ

Також, за словами фахівців, у 2026 році прогнозується часткове підвищення цін на електроенергію для населення, що пов’язано з необхідністю відновлення пошкодженої енергетичної інфраструктури.

Експерти зазначають, що посилення обстрілів енергетичних об’єктів та видобувних потужностей РФ наприкінці третього кварталу значно підвищило ризики виникнення дефіциту електроенергії. Через це Україні довелося збільшити імпорт електроенергії та газу, аби успішно пройти опалювальний сезон.

Наразі в НБУ очікують, що в четвертому кварталі 2025 року та на початку 2026 року економіка працюватиме в умовах дефіциту електроенергії на рівні 4-6%.

Останні новини:  Банки вилучили понад 1,2 млн монет номіналом 10 копійок – НБУ

“‎У 2026 році оцінку дефіциту е/е підвищено до 3% у середньому за рік. Це матиме негативний вплив на економічну активність”‎, – йдеться у звіті НБУ.


inshe.tv