Вчені назвали шокуючу кількість бактерій, які живуть на постільній білизні

23.03.2025   09:23    361

За тиждень у тканині наволочки виростає більше бактерій, ніж на сидінні унітаза.

Якщо ви не міняли свою наволочку вже тиждень, то після цієї новини ви захочете зробити це негайно! Як виявилося, протягом тижня в тканині накопичується в 17 000 разів більше колоній бактерій, ніж можна знайти на сидінні унітаза, інформує Ukr.Media.

Дослідження показали, що середньостатистична людина міняє або пере наволочку кожні 24 дні, тоді як дерматологи рекомендують робити це не рідше двох разів на тиждень.

Останні новини:  Який аромат допомагає вивчити іноземну мову уві сні

Доктор Хедлі Кінг, дерматолог і клінічний інструктор з дерматології, сказала: «Коли ви лягаєте в ліжко, ви залишаєте на своїй постільній білизні відмерлі клітини шкіри (близько 50 мільйонів на день), косметику, лосьйони, волосся та багато іншого, що осіло на ваше тіло і шкіру протягом дня: від пилку та лупи домашніх тварин до грибкової цвілі та частинок бруду, а також бактерій і вірусних частинок».

Мертві клітини шкіри та піт служать їжею для пилових кліщів, приваблюючи їх у ваше ліжко і допомагаючи їм розмножуватися. Сон на одній і тій же наволочці протягом одного тижня може викликати алергію, шкірні інфекції або запалення шкіри. Наприклад, золотистий стафілокок відмінно може рости в брудній тканині. Своєю чергою, він призводить до інфекцій шкіри та м’яких тканин, таких як фурункули.

Нове дослідження

Останні новини:  Вечеря «По-сільському»: з румʼяною скоринкою, Ситно, Багато і Недорого

Однак, з великою ймовірністю, тепер ви почнете міняти постільну білизну частіше. Шокуючі тести показали, що такі матеріали, як бавовна і шовк, кишать грибками та мікробами через відмерлі клітини вашої шкіри, піт, фекалії та слину.

Непрана наволочка може «зібрати» 3 мільйони бактерій всього за один тиждень, що приблизно в 17 000 більше, ніж сидіння унітаза.

Останні новини:  6 правил, які захищають від появи прищів

Аналіз включав дані про чистоту матраців, постільної білизни та наволочок, а також інформацію про потенційні патогени, що ховаються між простирадлами.

Ці дані підтверджують той факт, що наволочки, як і іншу постільну білизну, слід міняти регулярно — частіше, ніж раз на тиждень!


news-xl.net