Про це повідомляє Politico, передає Укрінформ.
«Навколо нас все більше невизначеності. Ми повинні подбати про цивільне населення на випадок «найгіршого сценарію» війни або збройного нападу», — заявила міністерка юстиції та громадської безпеки Норвегії Емілія Енгер Мель в інтерв’ю громадському мовнику NRK.
«У такому випадку бомбосховища є одним із необхідних заходів захисту», — додала вона.
Видання зазначає, що рішення ухвалене в той час, коли Росія веде повномасштабну війну проти України, сама ж РФ, яка межує із Норвегією за Полярним колом, не демонструє жодних ознак відмови від своєї агресивної позиції.
До 1998 року будь-який великий житловий комплекс у Норвегії був зобов’язаний мати бомбосховище, але відтоді нових бомбосховищ не будували. Мель сказала, що ця вимога стосуватиметься комплексів площею понад 1 000 квадратних метрів.
Уряд пропонує два типи укриттів: нові, які захищатимуть від хімічної та радіоактивної зброї, і для захисту від звичайної зброї, які можуть бути переобладнані зі станцій метро або гаражів.
Цей захід є частиною загального звіту про готовність, що містить понад 100 різних рекомендацій, спрямованих на зміцнення і підготовку Норвегії як до можливої війни, так і на випадок екстремальних погодних умов або подій на кшталт пандемії.
«Готовність Росії використовувати військову силу для досягнення політичних цілей показує, що Норвегії, ймовірно, ще довго доведеться мати справу з непередбачуваним і не схильним до ризику сусідом», — йдеться у звіті.
Норвезький уряд також раніше заявляв, що розглядає можливість будівництва паркану уздовж кордону із Росією для покращення безпекової ситуації в країні.
Фото: Rogaland Civil Defense District