Як денний сон може вплинути на загальне самопочуття.
Інколи вдень дуже хочеться подрімати. Багато хто вважає, що денний сон — чудовий вихід із ситуації при нічному недосипанні, але лікарі попереджають: все не так просто, інформує Ukr.Media.
Так, подрімати час від часу вдень може бути корисним. Але перед цим подивіться на годинник: якщо вже пізніше 15:00, краще перетерпіти та не лягати. Британський фонд сну радить дорослим не вкладатися спати пізніше, ніж за 8 годин до нічного відходу до сну. Для більшості людей це означає, що потрібно подрімати до 15:00. Якщо заснути надто пізно, це може призвести до проблем зі сном вночі.
Найкращий час для денного сну — відразу після обіду. Це пов’язано з циркадними ритмами організму. В нормі у нас є два піки сонливості: найсильніший, звісно ж, припадає на ніч, а другий — на час обіду, на середину дня.
При цьому, і Фонд сну, і клініка Мейо рекомендують спати вдень не більше 20-30 хвилин. Це дозволить підбадьоритися, але при цьому не зануритися в глибокий сон. Якщо ж людина встигла міцно заснути, то після цього вона почуватиметься млявою весь день, що залишився.