Агроном із 40-річним досвідом розповів, чим потрібно підживити город вже у січні

Сьогодні,   16:31    217
Січень — час відпочинку для городників. Але тільки для тих, хто не розуміє, як важливо працювати на своїй ділянці в цей час. Наприклад, вже зараз можна вносити в ґрунт підживлення.

Фермери розповіли, як підживити город у січні для кращого врожаю восени

Підготовка городу до нового сезону починається задовго до весни. Якщо ви вважали, що взимку можна відпочити, то це неправильний підхід. Навіть у січні в господарстві є чим зайнятися. А враховуючи те, які теплі зими останніми роками, тим паче потрібно цим користуватися, щоб збільшити майбутній врожай. Бо саме зараз ідеальний час для внесення деяких добрив, які наші дідусі та бабусі зазвичай вносили навесні.

Останні новини:  Що треба знати про ґрунт та горщик для фіалок для їх тривалого цвітіння

Але чому січень ідеальний для внесення органіки? Декількох місяців до початку посадок вистачить для того, щоб перегній та компост встигнули частково розкластися та наситити ґрунт поживними речовинами. Для цього потрібно просто розкидати органічне добриво тонким шаром по поверхні. Так, це все! Органіка поступово буде проникати в ґрунт. А навесні можна буде просто трішки розпушити верхній шар землі.

Фермери розповіли, як підживити город у січні для кращого врожаю восени

Оскільки зима зараз досить м’яка, то можете використовувати й мінеральні добрива. Наприклад, фосфорні можна розкидати по клумбах та біля багаторічників на городі. Але перед цим поцікавтеся прогнозом погоди. Бажано, щоб після внесення фосфорних добрив кілька днів не було опадів, інакше вони швидко вимиються.




Також зараз чудовий час для застосування золи. І ось тут опади будуть досить доречні. Ідеально розсипати їх по снігу перед його таненням. Так калій та інші мікроелементи поступово потраплятимуть в ґрунт. А ще зола здатна відлякувати шкідників, які через теплу погоду можуть бути досить активними.

Останні новини:  Як використовувати томатну пасту при вирощуванні помідор

Мульчування грядок в січні — це також ідеальна підготовка до весни. По-перше, так ви захищаєте ґрунт від різких перепадів температури. По-друге, мульча зберігатиме вологу в землі, що добре для весняних посадок, а також не дозволить бур’янам активно проростати, що дозволить з ними не возитися пізніше.

Фермери розповіли, як підживити город у січні для кращого врожаю восени

А ще зимовий період — чудовий час для внесення вапна на кислих ґрунтах. До весни воно встигає прореагувати з ґрунтовим розчином, нормалізуючи кислотність. Але це потрібно робити переважно там, де ви плануєте саджати рослини, які чутливі до підвищеної кислотності.

Останні новини:  Свекруха замочує цибулю в “цьому” перед посадкою


noviydoctor.com