Смачні та соковиті сливи ще треба виростити, а до того часу вести майже нерівний бій зі шкідниками. В цьому плані сливове дерево складне для вирощування. Шкідники так і атакують його. Прикро бачити гарні сливи, але пошкоджені.
Три види шкідників
Найчастіше сливу атакують плодожерка, садовий пильщик та довгоносик-квіткоїд. Останній заселяється в бутони та просто їх з’їдає. Середина для нього найсмачніша, тому зав’язуватися плоди не будуть мати з чого. А решта шкідників ласують сливовими плодами. Плодожерка здатна знищити майже весь врожай.
Як захистити дерево
Восени потрібно зібрати та спалити всі плоди, які впали з дерева. В них точно хтось вже є. Листя та сміття під деревом також треба прибрати та спалити.
В період обробки дерева від грибкових захворювань одночасно треба виконувати обробку фунгіцидами. Для цього використовують «Актеллік», «Хорус» и «Скор».
Обробки проводять наприкінці травня. Потрібно дочекатися, коли впаде до 75% пелюсток з квітів та бджоли припинять свою роботу щодо збирання нектару, тоді обробляють.
До моменту розпускання листя на деревах можна використовувати пояси з липким клеєм, який не засихає. Обмотують стовбур в 2-3 шари бинтами та просочують цим спеціальним садовим клеєм. Періодично треба оновлювати його. До моменту розпускання листя шкідники на нього будуть ловитися.
Зольна витяжка проти парші плодових дерев: як зробити розчин для обробки