Вчені вважають, що митися потрібно менше

Вчора,   05:11    705

Чим загрожує надмірна гігієна.

Впевнені, багатьох це здивує, але сьогодні вчені вважають реальною проблемою те, що ми стали надто багато митися, інформує Ukr.Media.

Розповідаємо, яка кількість банних процедур корисна для здоров’я, і чим загрожує надмірна старанність у цьому питанні.

Добре налагоджена система водопостачання привчила нас до надмірного комфорту, давши можливість приймати душ, по-перше, довго, а по-друге, митися надто гарячою водою. І те, й інше зовсім не йде на користь нашій шкірі. З точки зору науки, максимальна безпечна температура для купання становить 37-38 °C. Якщо ви звикли митися в окропі, то знайте — висока температура руйнує ліпідний бар’єр (найтоншу плівку жиру), який зволожує шкіру та захищає її від агресивного зовнішнього середовища. В результаті — сухість, стягнутість, лущення, почервоніння. Такого ж ефекту можна досягти, якщо проводити в душі більше 20 хвилин.

Останні новини:  Названі 4 головні вороги судин людини

Третя небезпека — агресивні очищувальні засоби. Якщо переборщити з ними, порушується не лише ліпідний бар’єр, але й мікробіом. Шкіра — наш найбільший орган, і на ньому живе безліч видів бактерій (прямо як у кишечнику), між якими важливий баланс. Його може порушити надмірність гігієни. Доведено, що стерильність, до якої часто прагнуть батьки малюків, негативно впливає на різноманіття мікробного світу та здатність організму протистояти різним збудникам. Тому проводити час на природі, даючи дитині знайомитися з навколишнім світом — один із найкращих способів побудови та підтримки здорового складу шкірної мікрофлори. А надто часте миття, навпаки, зашкодить у цьому питанні.

Звісно, вчені не закликають стати нечупарами і почати поширювати неприємні запахи. Потрібно лише уважніше ставитися до кількості мийних засобів, щоб не нашкодити своєму здоров’ю через надмірне прагнення до чистоти. Головне посилання наукової спільноти полягає в тому, що не завжди, наприклад, обов’язково приймати душ з гелем — найчастіше достатньо просто води. Пара хвилин — і досить (ще й економія ресурсів вийде). Агресивні щітки, мочалки, скраби точно не годяться для щоденного використання. Температура води — помірна, близька до температури тіла. Тоді і буде баланс між чистотою та здоров’ям!

Останні новини:  Лікар назвала п’ять найефективніших способів захиститися від гіпертонії


news-xl.net