Втрачена історія: українські археологи виявили неймовірне багатошарове поселення

03.01.2025   12:30    321
заповідник, Більськ, археологи, поселення, історія, залізний вік, скіфи, бронзовий вік, археологія, розкопки, артефакти, культура, минуле, козацька доба
Фото: Історико-культурний заповідник «Більськ»
| Команда археологів виявили раніше невідоме поселення, яке принесло артефакти кількох історичних періодів

 

Команда археологів виявили раніше невідоме поселення, яке принесло артефакти кількох історичних періодів. Вчені знайшли реліквії бронзового віку, раннього залізного віку та козацької доби.

У грудні 2024 року під час археологічних розвідок дослідники з Історико-культурного заповідника «Більськ» виявили багатошарове поселення. Це місце, відоме зараз як «Тупичине», отримало свою назву від розташованого поблизу лісового озера, позначеного на історичних топографічних картах, пише ІКЗ «Більськ» на своїй сторінці у Facebook.

ІКЗ «Більськ», розташований на території Сумської та Полтавської областей, створили у травні 2005 року. Дослідження Більського городища тривають з 1906 року, а у липні 2016 року археологи знайшли найбільший зі знайдених на Лівобережній Україні скарбів, який складається з 30 золотих виробів.

Останні новини:  Угорські археологи знайшли перше поховання жінки-воїна X століття разом зі зброєю

В подальші роки дослідники виявили артефакти скіфської епохи, зокрема золоті вироби та прикраси, вцілілі амфори та посуд.

заповідник, Більськ, археологи, поселення, історія, залізний вік, скіфи, бронзовий вік, археологія, розкопки, артефакти, культура, минуле, козацька доба Fullscreen
Епоха пізнього заселення дала найбільшу колекцію знахідок
Фото: Історико-культурний заповідник «Більськ»

Наприкінці 2024 року археологи, під керівництвом кандидата історичних наук Костянтин Пеляшенка, виявили артефакти, що охоплюють кілька історичних періодів, зокрема бронзового віку, раннього залізного віку та козацької доби.




Епоха пізнього заселення дала найбільшу колекцію знахідок, таких як деталі кінської вуздечки, залізні ножі, підковки для взуття, поясна пряжка, цвяхи, свинцеві кулі та фрагменти глиняного посуду.

Останні новини:  Унікальне зимове явище: в Україні розцвіла рідкісна квітка (фото)

Відкриття має значну цінність для розуміння історії Котелевщини кінця XVI-XVII століть та більш ранніх епох. Артефакти з цього місця дають важливе уявлення про регіональну історію, культуру та повсякденне життя. Дослідники планують продовжити свою роботу на виявленому поселенні, сподіваючись на подальші відкриття, які можуть збагатити знання про минуле цього регіону.

Це дослідження демонструє важливість збереження археологічної спадщини та її роль у зв’язку сучасного суспільства з його історичним корінням. Розуміння минулого може запропонувати нові перспективи культурного розвитку та історичних подій.

Останні новини:  Таємничий туман огорнув землю і налякав людей: побоюються біологічної зброї

Раніше Фокус писав про артефакт зі свастикою. Досі вчені не знаходили схожих предметів у Норвегії, що викликало в дослідників питання.

А також ми розповідали про артефакт із притчі про десять дів, який виявили біля біблійної гори в Єрусалимі.


focus.ua