Українські бійці випробували німецький безпілотний перехоплювач "Шахедів" TYTAN (відео)

30.12.2024   17:07    1004

На відміну від класичних ударних безпілотників, цей дрон не оснащений вибухівкою і знищує ціль фізичним зіткненням.

Оператори безпілотних систем Сил оборони України успішно випробували новий дрон-перехоплювач розробки німецької компанії TYTAN Technologies. Про це 29 грудня повідомив канал German Aid to Ukraine.

Випробування дрона відбулися в присутності представників Збройних сил України, які відзначили його високі експлуатаційні можливості. Наразі тривають переговори про співпрацю між німецькими розробниками та українськими інженерами. Мета — об’єднати зусилля для створення вдосконалених рішень у галузі безпілотних технологій.

Останні новини:  Українські бомбери відпрацювали по піхоті росіян на Покровському напрямку (відео)

Характеристики апарату

Дрон TYTAN здатний розвивати швидкість до 300 км/год і має ефективну дальність польоту до 20 км. Зазначається, що на відміну від класичних ударних безпілотників, цей апарат не оснащений вибухівкою і знищує ціль фізичним зіткненням.

Виробник планує в майбутньому інтегрувати систему автонаведення, що ще більше підвищить його точність і ефективність.

Останні новини:  Прикордонники показали залишки збитих на Сумщині та Чернігівщині дронів (ВІДЕО)

Однією з ключових особливостей Tytan є використання 3D-друку під час створення корпусу. Це значно знижує вартість виробництва і дає змогу адаптувати дизайн під конкретні завдання. Ба більше, дрон розроблено з можливістю контейнерного запуску, що робить його потенційно придатним для інтеграції в бронетехніку.




Для управління Tytan використовується портативний пристрій Steam Deck від компанії Valve. Цей ігровий контролер виявився потужним і надійним інструментом, який уже активно застосовують українські розробники в інших безпілотних і роботизованих системах.

Останні новини:  Безпілотники атакували одразу 5 регіонів РФ (ВІДЕО)

Актуальність розробки

У 2024 році українська армія зіткнулася із серйозною загрозою з боку російських розвідувальних безпілотників, таких як Zala і «Орлан-10». Ці дрони глибоко проникали в тил і наводили балістичні ракети на позиції Сил оборони.