Зонд NASA вперше рекордно наблизився до Сонця (ВІДЕО)

Вчора,   09:09    378


Зонд NASA вперше рекордно наблизився до Сонця

Сонячний зонд NASA Parker (Parker Solar Probe) у вівторок здійснює рекордне зближення із Сонцем на відстань понад 6,1 млн кілометрів.

Про це повідомляється на сторінці NASA у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Це відбувається просто зараз: сонячний зонд NASA Parker здійснює найбільше в історії наближення до Сонця!», — йдеться у дописі.

Очікується, що він подасть сигнал команді, щоб підтвердити свій стан, 27 грудня, коли буде достатньо далеко від Сонця, щоб відновити зв’язок.

Останні новини:  Парад трамваїв пройшов у Харкові (відео)

Зонд був запущений у серпні 2018 року з семирічною місією для поглиблення наукового розуміння Сонця, а також для прогнозування явищ космічної погоди, які можуть вплинути на життя на Землі. Він названий на честь Юджина Паркера, який був піонером наукового розуміння Сонця і помер у 2022 році у віці 94 років.

«Жоден об’єкт, створений людиною, ніколи не проходив так близько до зірки, тому “Parker” дійсно буде передавати дані з недослідженої території», — сказав Нік Пінкайн, керівник місії зонда в Лабораторії прикладної фізики Університету Джона Гопкінса в Лорелі, штат Меріленд, у своїй заяві.

Останні новини:  Ворожий шахед ледь не врізався у стадіон Металіст (ВІДЕО)

Здійснюючи подорож, зонд летітиме з приголомшливою швидкістю близько 690 тис. км/год, що більш ніж у 550 разів перевищує швидкість звуку і є достатньою швидкістю, щоб долетіти з Вашингтона до Токіо менш ніж за хвилину.




Ця подорож до Сонця напередодні Різдва — перший з трьох рекордних прольотів, які має здійснити зонд. Очікується, що наступні два — 22 березня 2025 року та 19 червня 2025 року — повернуть його на таку ж близьку відстань від Сонця.

Останні новини:  На Миколаївщині внаслідок атаки FPV дрону згоріло авто (ВІДЕО)

«Це один із прикладів сміливих місій NASA, яка робить те, що ніхто раніше не робив, щоб відповісти на давні питання про наш всесвіт», — сказав Арік Познер, науковий керівник програми зонду в штаб-квартирі NASA у Вашингтоні.

Фото: NASA/Johns Hopkins APL/Steve Gribben


ukrinform.ua