В РФ утилізують рідкісний літак Іл-76, що "мав глушити" Patriot

Сьогодні,   07:21    1075

В РФ утилізують рідкісний літак Іл-76, що мав глушити Patriot

Фото: Російські ЗМІ (ілюстративне фото)

Найцікавіше і специфічне у цьому літаку — на ньому було встановлено комплекс радіоелектронної боротьби під позначенням Ландыш

Літак виготовили лишень в одному екземплярі, він залишився на стадії дослідної розробки, і не пішов у серійне виробництво.

Рідкісний літак для постановки перешкод Іл-76ПП утилізують в Росії. Про це заявило українське профвидання Defence Express і зазначає, що теоретично він мав би «глушити» навіть американські системи Patriot.

Останні новини:  Росіянам вже не весело: інфляція у РФ встановила новий рекорд

Точний час початку робіт з Іл-76ПП не відомий. Але є загальна інформація про «середину 1980-х рр.». Цей літак виготовили лишень в одному екземплярі. Він залишився на стадії дослідної розробки, і так не пішов у серійне виробництво.

Для переобладнання в Іл-76ПП було використано серійний транспортник Іл-76МД, а роботи велись на АНТК ім.Берієва в Таганрозі. Слід зауважити, що цей завод спеціалізується на літаках радіолокаційного дозору А-50. Іл-76ПП мав нібито в першу чергу «глушити» РЛС західних ЗРК різних типів, зокрема Patriot.

Однак найцікавіше і специфічне у цьому літаку — на ньому було встановлено комплекс радіоелектронної боротьби під позначенням Ландыш. Однак саме він міг «поховати» Іл-76ПП.

Останні новини:  Росіянам вже не весело: інфляція у РФ встановила новий рекорд

Розміщення цього РЕБ на Іл-76ПП вимагало зокрема установки додаткових джерел живлення. Для того, щоб вирішити цю проблему, конструктори літака встановили додатково два генератори на базі авіаційного двигуна АИ-24ВТ. Кожен з них мав живити чотири змінного струму на борту Іл-76ПП. Але начебто й цього виявилось мало для надійного живлення апаратури РЕБ.

Останні новини:  Гельсінську комісію заборонили в Росії

Проблемою виявилось і те, що під час робіт та випробувань конструкторам Іл-76ПП так і не вдалось досягти електромагнітної сумісності бортової апаратури літака та комплексу Ландыш, контейнери якого встановлювались на закінцівках крил.

Тобто Іл-76ПП виявився монструозною та водночас нефункціональною розробкою, яка не здатна виконувати своє головне завдання. Через це у 1993 році літак було поставлено на зберігання на території згаданого вище навчального аеродрому в Іркутську.





korrespondent.net