Прорив у науці: сонячна енергія змінює підхід до виробництва водню

Сьогодні,   00:30    458


Новий процес сонячних батарей із використанням Sn(II)-перовскітного оксидного матеріалу пропонує багатообіцяючий шлях для виробництва екологічно чистого водню шляхом розщеплення води, прогресуючи технології сталої енергетики. Фахівці з нанорозмірної хімії досягли значного прогресу в напрямку сталого та ефективного виробництва водню з води за допомогою сонячної енергії.

Міжнародне спільне дослідження під керівництвом Університету Фліндерса за участю дослідників з Південної Австралії, США та Німеччини виявило новий процес сонячної батареї, який може відіграти ключову роль у майбутніх технологіях фотокаталітичного розщеплення води — важливого кроку у виробництві зеленого водню.

Дослідження підкреслює новий клас кінетично стабільного оксидного сонячного матеріалу «ядро та оболонка Sn(II)-перовскіт», який у поєднанні з каталізатором, розробленим американськими дослідниками під керівництвом професора Пола Маггарда, є перспективним каталізатором реакції виділення кисню. . Ця реакція є життєво важливим компонентом для отримання екологічно чистої водневої енергії.

Ці висновки, опубліковані в рецензованому Журналі фізичної хімії C, відкривають нові шляхи для розвитку безвуглецевих технологій зеленого водню. Цей підхід використовує джерела електроенергії, які не викидають парникових газів, і спрямований на забезпечення високопродуктивного та економічно ефективного електролізу для сталого енергетичного майбутнього.

Останні новини:  Вчені створили механічний кристал з оптичною пружиною

Ключові ідеї

«Це останнє дослідження є важливим кроком вперед у розумінні того, як ці сполуки олова можуть бути стабілізовані та ефективні у воді», — каже провідний автор, професор Гюнтер Андерссон з Інституту нанорозмірної науки та технологій Фліндерса в Науково-технічному коледжі.

«Наш матеріал вказує на нову хімічну стратегію поглинання широкого діапазону енергії сонячного світла та його використання для стимулювання реакцій виробництва палива на його поверхні», — додає професор Пол Маггард з кафедри хімії та біохімії Університету Бейлора.




Ці сполуки олова та кисню вже використовуються в різноманітних цілях, включаючи каталіз, діагностичну візуалізацію та терапевтичні препарати. Однак сполуки Sn(II) реагують з водою та двокиснем, що може обмежити їх технологічне застосування.

Останні новини:  Новий Світ заселили вдвічі раніше – але невідомо хто

Досягнення перовскітних сонячних досліджень

Дослідження сонячної фотоелектричної енергії в усьому світі зосереджені на розробці економічно ефективних, високопродуктивних систем генерації перовськіту як альтернативи звичайним існуючим кремнієвим та іншим панелям.

Водень із низьким рівнем викидів можна отримувати з води шляхом електролізу (коли електричний струм розщеплює воду на водень і кисень) або термохімічного розщеплення води, процес, який також може забезпечуватися концентрованою сонячною енергією або відпрацьованим теплом ядерних реакторів.

Водень можна виробляти з різноманітних ресурсів, включаючи викопне паливо, наприклад природний газ і біологічну біомасу, але вплив водню на навколишнє середовище та енергоефективність залежать від способу його виробництва. Процеси, керовані сонцем, використовують світло як агент для виробництва водню та є потенційною альтернативою для виробництва водню в промислових масштабах.

Останні новини:  Стародавня столиця Ассирії, покинута 2700 років тому, розкрита завдяки магнітному дослідженню

Нове дослідження було засноване на попередній роботі під керівництвом професора Пола Маггарда, який зараз працює на факультеті хімії та біохімії Бейлорського університету в Техасі, а раніше в Університеті штату Північна Кароліна. Нова стаття в American Chemical Society (ACS) Journal of Physical Chemistry C містить внесок експертів Університету Фліндерса та Університету Аделаїди, включно з професором хімії Грегом Метою, який також бере участь у дослідженні фотокаталітичної активності металевих кластерів на поверхнях оксидів у реакторні технології та Університет Мюнстера в Німеччині.


portaltele.com.ua