0
Уряд стверджує, що соцмережа шкодить дітям.
Албанія заборонить TikTok через побоювання щодо негативного впливу соцмереж на дітей, пише The Guardian.
Рішення уряду було прийняте після того, як у листопаді підліток убив ножем свого 14-річного однокласника після сварки у соцмережах. У TikTok також з’явилися відео з неповнолітніми, які підтримують вбивство.
Заборона, яка є частиною ширшого плану підвищення безпеки шкіл, набуде чинності на початку наступного року і діятиме один рік.
«На один рік ми повністю закриємо його для всіх. В Албанії не буде TikTok», — сказав прем’єр-міністр Албанії Еді Рама.
Рама звинуватив соціальні мережі, зокрема TikTok, у розпалюванні насильства серед молоді в школі та за її межами.
«Проблема сьогодні не в наших дітях, проблема сьогодні в нас, проблема сьогодні в нашому суспільстві, проблема сьогодні в TikTok і в усіх інших, які беруть наших дітей у заручники», — сказав прем’єр-міністр.
TikTok вже заявила, що вимагає від албанського уряду негайних пояснень. В компанії запевняють, що не знайшли жодних доказів того, що злочинець або жертва мали облікові записи TikTok. А відео, що призвели до трагедії, за словами представника компанії, були розміщені на іншій платформі.
Діти, за даними дослідників, є найбільшою групою користувачів TikTok у країні.
Албанські батьки вже висловили занепокоєння через повідомлення про дітей, які беруть до школи ножі та інші предмети, щоб використовувати їх у сварках або знущаннях, наслідуючи історії, які вони бачать у TikTok.
За словами Рами, діяльність TikTok у Китаї, де розташована його материнська компанія, відрізняється: там пропагують гарне навчання та закликають берегти природу.
Натомість Албанія, за його словами, є надто маленькою країною, щоб нав’язати TikTok зміну його алгоритму, аби він не сприяв «відтворенню нескінченного пекла мови ненависті, насильства, залякування тощо».
Прем’єр-міністр додав, що рішення про дозвіл TikTok відновити роботу в Албанії буде прийняте після однорічного мораторію.
Водночас опозиційні політики не підтримали це рішення.
«Диктаторське рішення закрити соціальну медіа-платформу TikTok… є серйозним актом проти свободи слова та демократії. Це чиста виборча дія і зловживання владою для придушення свобод», — заявила депутатка від головної опозиційної Демократичної партії Іна Жупа.
Кілька європейських країн, зокрема Франція, Німеччина та Бельгія, ввели обмеження на використання соціальних мереж дітьми. Згідно з одним із найсуворіших у світі нормативних актів, спрямованих на Big Tech, Австралія в листопаді схвалила повну заборону соціальних мереж для дітей віком до 16 років.
У лютому 2021 року уповноважений з прав дитини в Україні Микола Кулеба після трагічного інциденту з отруєнням школярок медпрепаратом заявляв про підтримку заборони в Україні соцмереж, у яких немає контролю за шкідливим для дітей контентом, в тому числі мережі Tik Tok.