Виявлено міжзоряний тунель, що з'єднує Сонячну систему з іншими зірками (фото)

Вчора,   20:30    1173
міжзоряний тунель
Фото: Earth.com
| Виявлено міжзоряний тунель, що з’єднує Сонячну систему з іншими зірками. Ілюстрація

 

Астрономи виявили прихований космічний тунель, який розташований у величезній структурі, де зараз розташована Сонячна система.

Наша Сонячна система перебуває в ділянці космосу з дуже гарячим міжзоряним газом і низькою щільністю, і вона називається Місцева бульбашка. Нові дані дозволили вченим виявити дивний космічний тунель у цій бульбашці, який з’єднує Сонячну систему з далекими зірками. Цей тунель складається з гарячої плазми з високою щільністю. Результати дослідження опубліковані в журналі Astronomy & Astrophysics, пише Earth.

Уже давно відомо, що Сонячна система мільйони років тому потрапила в Місцеву бульбашку. Ця область космосу з дуже гарячим міжзоряним газом високої густини була створена, як вважається, внаслідок вибухів наднових і має ширину в кілька сотень світлових років.

Останні новини:  Несподіване відкриття в далекому світі: теорії формування планет можуть бути хибними

Саме вибухи наднових створили ділянку космосу з дуже високою температурою, що сягає мільйона градусів Цельсія та низькою щільністю. Щоб краще вивчити Місцеву бульбашку вчені використовували рентгенівський космічний телескоп eROSITA.

У результаті вчені отримали більш повне уявлення про Місцевий міхур і змогли визначити його приблизну форму. З’ясувалося, що Місцева бульбашка сильніше розширюється перпендикулярно площині Чумацького Шляху, ніж паралельно їй. Астрономи також з’ясували, що в різних ділянках міхура існують відмінності в температурі міжзоряного газу.

Місцевий міхур Fullscreen
Уже давно відомо, що Сонячна система мільйони років тому потрапила в Місцеву бульбашку
Фото: NASA

Нові дані підтверджують наявну теорію про те, що Місцева бульбашка була створена внаслідок вибухів наднових. Такими вибухами закінчують своє життя масивні зірки. Стосовно форми Місцевої бульбашки, то астрономи дійшли висновку, що вона нагадує форму біполярної туманності, тобто схожа на пісочний годинник, хоча й має свої особливості.

Останні новини:  Китайські інженери представили модифікований бойовий дрон для супроводу винищувачів J-20
Біполярна туманність Fullscreen
Біполярна туманність PN Hb 12. Вчені вважають, що прміерно таку форму має Місцева бульбашка
Фото: Wikipedia

Також астрономи виявили дещо незвичне, а саме космічний тунель, який тягнеться від нас у бік сузір’я Центавра. Ця гаряча плазма з вищою густиною пробиває порожнину в плазмі з низькою густиною і з’єднує Сонячну систему з далекими зоряними системами.

Останні новини:  Найдавніший кристал на Землі розкрив таємниці “дорослішання” планети
Місцевий міхур Fullscreen
Завдяки спостереженням телескопа eROSITA, астрономи змогли скласти більш докладне уявлення про Місцевий міхур
Фото: ScienceAlert

Вчені вважають, що цей міжзоряний тунель може бути частиною великої розгалуженої мережі подібних тунелів, які з’єднують ділянки утворення нових зірок із ділянками дуже гарячого міжзоряного газу, як Місцева бульбашка.




Наднові виштовхують матерію та енергію, які нагрівають і перемішують міжзоряне середовище. За мільйони років ці дії створюють відмінності в щільності, температурі та складі міжзоряного газу. Взаємодія пилу, плазми, випромінювання і магнітних полів призводить до утворення середовища, набагато складнішого за простий вакуум, кажуть учені.

Поки що вчені не можуть точно зрозуміти природу міжзоряних тунелів, але сподіваються, що нові спостереження допоможуть вирішити цю проблему. Відкриття цих прихованих космічних тунелів, а також існування різниці температур у міжзоряному газі, вкотре показує, що навіть околиці Сонячної системи все ще приховують багато сюрпризів.


focus.ua