Президент Південної Кореї знову не з'явився на допит у справі про заколот

Сьогодні,   08:31    200


Президент Південної Кореї знову не з'явився на допит у справі про заколот

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль не з’явився в середу до Управління з розслідування корупції (УРК) серед високопосадовців, проігнорувавши виклик на допит у справі про запровадженням ним воєнного стану в країні.

Про це повідомляє Yonhap, передає Укрінформ.

Спільна слідча група, до складу якої входять представники УРК, поліції та слідчого відділу Міністерства оборони, попросила Юна з’явитися в офіс управління в Квачхоні, що на південь від Сеула, о 10-й годині ранку за місцевим часом у середу.

Юна звинувачують у підбурюванні до заколоту через оголошення воєнного стану 3 грудня, він був відсторонений від виконання обов’язків до розгляду Конституційним судом справи про його імпічмент Національними зборами (парламентом).

Останні новини:  США розгромили командний центр хуситів, який координував атаки по мирних суднах

Кілька спроб доставити повістку Юну на початку цього тижня виявилися марними після того, як президентська канцелярія відмовилася її прийняти чи відправила лист назад.

У вівторок керівник УРК О Донг Вон заявив у комітеті з питань законодавства Національної асамблеї, що повістка відхиляється «навмисно» і що його відомство швидко вживатиме «законних» кроків у відповідь.

Глава УРК сказав, що управління розглядає питання про те, чи були дотримані критерії для отримання ордеру на арешт Юна на основі висновку, що це більше відповідає законним процедурам, ніж екстрений арешт без ордеру.

Останні новини:  Інавгурація Санду відбудеться у Кишиневі 24 грудня

Він також розглядає можливість повторного виклику Юна до суду.

Прокуратура, яка проводить паралельне розслідування у справі про воєнний стан, окремо попросила Юна з’явитися на допит у суботу після того, як він проігнорував попередній виклик у неділю.

У Південній Кореї були звільнені і затримані кілька високопосадовців та силовиків, яких підозрюють у державному перевороті. Прокуратура Південної Кореї також порушила кримінальну справу проти Юна за підозрою у державній зраді.

14 грудня Національна асамблея Південної Кореї (парламент) проголосувала за імпічмент президента Юн Сок Йоля.

Спеціальна прокуратура, яка займається розслідуванням щодо невдалої спроби Юн Сок Йоля ввести воєнний стан в крані, повідомила 15 грудня, що надіслала йому повістку минулої середи з проханням з’явитися в Центральну окружну прокуратуру Сеула для допиту в неділю. Проте президент Південної Кореї не з’явився.




Конституційний суд Південної Кореї 27 грудня розпочне попередні слухання щодо законності оголошення парламентом імпічменту президентові Юн Сок Йолю за невдалу спробу запровадити воєнний стан у країні.

Останні новини:  ВПС США повинні перейняти досвід Фінляндії для війни у 2027 році

Команда адвокатів президента Південної Кореї Юна Сок Йоля заявила, що оголошення ним воєнного стану не можна прирівнювати до обвинувачень у заколоті, а сам Юн викладе свою позицію в суді, якщо відбудуться публічні слухання у справі про його імпічмент.

Фото: Chung Sung-Jun/Pool


ukrinform.ua