0
Обраний президент США порушує багаторічну традицію.
Дедалі більше світових лідерів підтверджують, що їх запросили на інавгурацію новообраного президента Дональда Трампа, а президент Аргентини Хав’єр Мілей вже заявив про свої плани щодо поїздки до Вашингтона, порушуючи американську політичну традицію, яка передбачала, що глави іноземних держав не присутні під час передачі влади у США.
Прес-секретар Мілея Мануель Адорні повідомив, що Трамп запросив аргентинського лідера, зазначивши, що таке запрошення було вперше надіслано президенту з південноамериканської країни. Посол Сальвадору в США також повідомив, що запрошення було надіслано президенту його країни Наїбу Букеле, і він досі не вирішив, чи прийме його, вагаючись через міркування безпеки.
Як пише Associated Press, досі жоден глава держави не здійснював офіційного візиту до США на інавгурацію.
У понеділок Трамп розповів, що надіслав запрошення президенту Китаю Сі Цзіньпіну, зауваживши, що той не відхилив його, але і не підтвердив свою присутність. На питання чи запрошені на інавгурацію інші світові лідери, зокрема президент України Володимир Зеленський, Трамп відповів, що українського лідера не запрошували, «але якщо він захоче приїхати, я хотів би, щоб він приїхав».
Минулого тижня прессекретар Трампа Кароліна Левітт заявила, що Трамп запросив на інавгурацію світових лідерів.
Мілей став першим іноземним лідером, який зустрівся з Трампом після виборів, прилетівши з Буенос-Айреса до маєтку новообраного президента в Мар-а-Лаго. Мілея, який називає себе «анархо-капіталістом» часто хвалять мільярдер Ілон Маск та підприємець Вівек Рамасвамі, які очолять так званий Департамент ефективності уряду.
Речник Мілея Адорні заявив, що Трамп створює структуру, подібну до нового міністерства дерегуляції в Аргентині.
Під час кампанії зі скорочення бюджету Мілей став відомим тим, що розмахував бензопилою, а потім запровадив низку заходів жорсткої економії, звільнивши десятки тисяч державних службовців, зупинивши державні інфраструктурні проєкти та заморозивши зарплати і пенсії.