Учені розповіли, як екстремальний холод впливає на сон

Сьогодні,   13:30    330

Учені довели, що вплив екстремального холоду може поліпшити якість сну. П’ятихвилинні сеанси в камері за температури -90 °C посилили глибоку фазу сну в добровольців, особливо в жінок.

Канадські та французькі вчені виявили, що вплив екстремально низьких температур покращує якість сну. Експеримент показав, що регулярні п’ятихвилинні сеанси при температурі -90 °C посилюють глибоку фазу сну, яка відповідає за відновлення організму.

Останні новини:  «Унікальна» знахідка скам’янілостей може розкрити таємницю інтелекту сучасних птахів

Дослідження проводилося на 20 здорових добровольцях віком близько 20 років. Протягом п’яти днів вони піддавалися кріостимуляції – короткочасному охолодженню всього тіла. Після кожної сесії учасники фіксували свої відчуття, а фахівці відстежували їхній серцевий ритм, мозкову активність і параметри сну.

Після п’яти днів кріотерапії тривалість глибокого сну збільшилася на 7,3 хвилини. Учасники, особливо жінки, відзначили, що якість їхнього сну покращилася.

Останні новини:  Супутникові знімки показують прихований відступ арктичних льодовиків

Автори дослідження вважають, що кріостимуляція може бути корисною людям із проблемами сну. Однак вони підкреслюють, що вибірка була невеликою, а ефект – помірним. Для більш точних висновків потрібні додаткові дослідження.

Результати дослідження опубліковані в журналі Cryobiology.


cikavosti.com