Знайдені в Ізраїлі артефакти переписали історію розвитку давніх технологій

Сьогодні,   12:30    152

Колісно-осьові механізми стали одним із найреволюційніших винаходів людства.

Вони помітно полегшили переміщення у просторі та транспортування вантажів. Донедавна вважалося, що механізми винайшли в бронзовому столітті. Ізраїльські вчені довели, що це не так, пише Phys.org.

Співробітники Єврейського університету проаналізували знайдені в Ізраїлі камені з отворами. Вони встановили, що ці артефакти є однією із перших спроб впровадження обертальних технологій. Стародавні люди використовували їх у якості веретен, щоб прясти льон, шерсть та інші волокна швидше. За словами дослідників, цей метод є однією з ранніх адаптацій ротаційних технологій в історії людської цивілізації.

Останні новини:  Науковці створили унікальну технологію лазерного інтернету, яка у 16 разів швидша за аналоги

Вчені знайшли каміння під час розкопок археологічної ділянки Нахаль-Ейн-Гев II, якій близько 12 000 років. На той час люди тільки почали переходити до сільськогосподарського способу життя. Таким чином, каміння використовувалися за прямим призначенням задовго до появи колісного транспорту епохи бронзового віку.

Виявлені в Ізраїлі артефакти є одним із перших прикладів обертальних інструментів, створених людиною. Їхній винахід підготував ґрунт для появи більш просунутих у технологічному плані інновацій на кшталт гончарного кола та колеса воза.

Останні новини:  В Англії знайшли священну арку, схожу на Стоунхендж