Заводи Opel вироблятимуть китайські електромобілі

Сьогодні,   10:31    339


Заводи Opel вироблятимуть китайські електромобілі




Заводи Opel у Німеччині та Словаччині можуть виявитися найбільш вдалими для організації виробництва в Європі нових моделей китайської компанії Leapmotor, інтереси якої за межами так званого Великого Китаю (до нього входять Гонконг, Макао та Тайвань) представляє корпорація Stellantis. Такий вибір зумовлений новими політичними реаліями, а саме торгівельною війною, що назріває між Китаєм і Євросоюзом.

Зараз Stellantis активно розвиває бізнес Leapmotor у Європі: на ринок виведено дві моделі – субкомпактний хетчбек Leapmotor T03 та середньорозмірний кросовер Leapmotor C10, причому виробництво Leapmotor T03 локалізовано на заводі Stellantis у польському місті Тихи.

Як повідомляє Reuters з посиланням на інсайдерів, корпорація Stellantis планувала використовувати польський майданчик і для локалізації інших моделей Leapmotor, зокрема, представленого в жовтні на Паризькому автосалоні компактного кросовера Leapmotor B10, але цим планам завадило зростання напруженості в торгових відносинах між ЄС та Китаєм.

Останні новини:  Залишив огидний сюрприз: автомобіліст відвадив злодіїв від своєї машини дивним способом

Нагадаємо, що минулого літа Єврокомісія ініціювала введення підвищених мит на електромобілі китайського виробництва, щоб захистити європейський ринок від експансії китайських автовиробників. Цей захід розколов ЄС, бо не всі країни підтримують таку політику. Німеччина, Угорщина, Словаччина, Словенія та Мальта на жовтневому голосуванні висловилися проти запровадження підвищених мит на китайські «електрички». Підтримали мита Франція, Італія, Нідерланди, Польща, Ірландія, Данія, Болгарія, Естонія, Латвія та Литва. Інші країни-члени ЄС утрималися від ухвалення рішення.

Міністерство комерції КНР, своєю чергою, ще на початку липня провело зустріч з представниками китайського автопрому, під час якої була озвучена наступна рекомендація уряду з урахуванням потенційних геополітичних ризиків: будувати заводи в Індії, Росії та Туреччині настійно не рекомендується, а будувати заводи в Таїланді та Європі небажано. Після жовтневого голосування в Євросоюзі з приводу мит Міністерство комерції КНР провело ще одну зустріч з китайськими автовиробниками й дала на ній жорсткішу директиву щодо Європи: припинити інвестиції в ті країни, які підтримали введення підвищених мит на китайські електромобілі.

Останні новини:  Hertz розпродує ще 30 000 електромобілів за низькими цінами

Через цю директиву завод Stellantis у Польщі більше не підходить для організації виробництва нових моделей Leapmotor, навіть виробництво Leapmotor T03 звідси можуть перенести — ситуація з цією моделлю поки що не зрозуміла. Для локалізації нових моделей Leapmotor в Європі корпорація Stellantis зараз шукає майданчики в країнах, що голосували проти мит, найбільш відповідними, як повідомляють інсайдери, вважаються заводи Opel у словацькому місті Трнава та в німецькому Айзенаху (Тюрингія).

Завод в Айзенаху зараз виробляє тільки кросовер Opel Grandland. Заводу в Трнаві доручено випуск нового Citroen C3, а також споріднених кросоверів Citroen C3 Aircross та Opel Frontera – очікується, що попит на ці моделі буде доволі великим. Загалом, через низьке завантаження завод в Айзенаху підходить для організації виробництва нових моделей Leapmotor краще, ніж Трнава, але вартість виробництва в Німеччині вища, ніж у країнах Східної Європи.

Останні новини:  Jeep запатентував новий тип жорсткого даху для Wrangler

Додамо, що європейський автопром зараз схвильований не тільки китайськими «електричками», а й невизначеністю торгових відносин зі США, де Дональд Трамп, який повернеться в президентське крісло, може почати виправляти торговий баланс між США та ЄС, у тому числі шляхом введення підвищених мит на машини європейського виробництва. Теоретично цей захід може змусити європейські компанії більше інвестувати у виробництво на території США, але фінансове здоров’я деяких великих європейських компаній, у тому числі Volkswagen та Stellantis, зараз стрімко погіршується, тому у них може просто не залишитися ресурсів для виробничих маневрів.


avtomir.ua