Під час експедиції на Соломонові Острови (держава розташовується в Тихому Океані) вчені National Geographic виявили найбільший у світі поодинокий корал. Дослідники повідомили, що корал здоровий і вирізняється яскравими кольорами. Вони назвали організм «променем надії» в умовах в’янення сусідніх рифів через зміну клімату. Про відкриття повідомляє ABC News.
Команда морських біологів знайшла корал у провінції Макіра-Улава. Спочатку вчені прийняли його за уламки корабля.
Корал належить до виду Pavona clavus і має хвилясту форму, яка повторює поверхню океану. Його ширина становить 34 м, що можна порівняти з розміром п’яти тенісних кортів. Діаметр корала – 32 м, а висота – 5,5 м. За оцінками експертів, вік корала становить від 300 до 500 років.
Експерти пояснюють, що такі великі корали мають високий потенціал до розмноження, що робить їх важливим елементом у відновленні коралових рифів, які втрачають свій колір і руйнуються в умовах глобального потепління.
Виявлений корал складається з мільярда коралових поліпів – маленьких морських організмів, що утворюють рифи. Організм являє собою середовище проживання для дрібних риб, скатів манта та інших тварин, які припливають сюди почиститися. На думку фахівців, довговічності корала сприяє його розташування далеко від місць, де проходять шторми.
Очільник Міністерства культури й туризму Соломонових Островів Денніс Маріта висловив сподівання, що виявлення гігантського корала приверне увагу туристів і науковців, однак попередив про необхідність дбайливого ставлення до екосистеми. Своєю чергою Прем’єр-міністр Соломонових Островів Джеремайя Манеле заявив, що здоров’я коралових рифів має вирішальне значення для країни.
Фахівці попереджають, що навіть такі величезні корали вразливі перед підвищенням температури води. Однак вони сподіваються, що великий розмір корала допоможе йому вижити та сприятиме відновленню рифу в разі знебарвлення.