В Антарктиді вперше виявили бурштин віком 90 мільйонів років

Сьогодні,   07:30    388

Частинки бурштину дали змогу вивчити ліси Антарктиди крейдяного періоду.

Команда дослідників з Бременського університету та їхні британські колеги зробили унікальне відкриття – вперше знайшли зразки бурштину в Антарктиді. Як повідомляється в науковому журналі Antarctic Science, скам’янілу смолу було виявлено в зразках морського дна, видобутих з моря Амундсена у 2017 році.

Останні новини:  Великий секрет австралопітеків: що сталося 3 млн років тому

Знайдений бурштин має високу якість, відзначається прозорістю та містить мікроскопічні включення деревної кори. Співавторка дослідження Хенні Гершель пояснює, що такі характеристики свідчать про формування бурштину близько до поверхні землі.

Науковці встановили, що вік знахідки сягає 90 мільйонів років, що відповідає крейдяному періоду. У зразках також виявлено сліди патологічної течії смоли – природного захисного механізму дерев від пошкоджень, спричинених паразитами або лісовими пожежами.

Це відкриття має особливе значення для розуміння давньої історії континенту. Знайдений бурштин дозволяє вченим дослідити природне середовище доісторичної Антарктиди, коли на її території, навіть поблизу Південного полюса, росли хвойні ліси. Це суттєво відрізняється від сучасного стану континенту, вкритого льодом та снігом.

Останні новини:  Науковці виявили у космосі органічні молекули ДНК, що можуть пояснити походження життя

Раніше науковці зафіксували активне озеленення Антарктиди.