Лікарі назвали прості способи уникнути недоумства

Вчора,   23:31    1075

 

Багато людей думають, що хвороба Альцгеймера або деменція робить людину забудькуватою, знесиленою, але не може призвести до летального результату. Лікарі запевняють, що це є серйозною помилкою.

Захворювання руйнує клітини мозку і викликає незворотні зміни, які виражаються в дисфункції організму і безладному поведінці. Експерти Stanford Health Care поділилися простими прийомами, що дозволяють уникнути смертельної форми недоумства і убезпечити себе і своїх близьких від цього захворювання.

Останні новини:  Ранковий чай стане максимально корисним після простої хитрості

Фізичне навантаження

Будь-які рухи можу знизити ризик деменції, в тому числі приготування їжі. Дослідження показують, що навіть незначна, але регулярне навантаження дозволяє знизити ризик розвитку деменції на 30%, хвороби Альцгеймера – на 45%.

Інтелектуальне навантаження

Лікарі рекомендують постійно давати собі не тільки фізичне, а й інтелектуальне навантаження. Можна читати книги, розгадувати кросворди та інші ребуси. Вчені стверджують, що розумово – стимулююча активність може значно відстрочити появу симптомів деменції, хоча і не здатна повністю її запобігти.

Останні новини:  4 продукти, які збільшують число «хороших» бактерій

Зберігайте здорову вагу

У минулому році вчені повідомили про взаємозв’язок між деменцією і наявністю зайвої ваги. Дослідження показало, що від 25 до 30% повних людей і людей з ожирінням мають підвищений ризик захворювання недоумством.

Не паліть

Куріння є найбільш поширеною шкідливою звичкою, воно може викликати ряд захворювань судин, серця, легенів. Крім того, куріння може бути причиною інсультів і невеликих кровотеч в головному мозку, які також є факторами ризику розвитку недоумства. Токсини, що містяться в сигаретному димі, окислювальні процеси і запалення від куріння сприяють розвитку хвороби Альцгеймера.

Останні новини:  Чим краще людина спить, тим довше вона може прожити

Здорове харчування

Лікарі радять для запобігання деменції споживати більше фруктів, овочів, бобових, рибу та інші морепродукти. Також насичені жири, такі як оливкова олія і невеликі кількість червоного м’яса, яєць і солодощів. Середземноморська дієта, що включає багато з цих продуктів, може знизити кров’яний тиск, що впливає на розвиток хвороби Альцгеймера.





uapress.kyiv.ua