Якщо ви раптом відчули, що білий світ вам став не милий, тіло припинило вас слухатися, не поспішайте звалювати все на застуду і бігти в аптеку за противірусними засобами. Цілком можливо, що ви зіткнулися з хронічною втомою, ознаки якої дуже нагадують нездужання під час хвороби. Як впоратися з цим станом, повернути інтерес до життя і мотивувати себе на нові звершення?
Не боятися відмовити комусь у проханні
Щоб не відчувати себе «загнаним конем» і не випробовувати розчарування від того, що все йде не за планом, просто навчитеся грамотно розставляти пріоритети, а заодно ввічливо, але твердо відмовляти тим, хто намагається перекласти на вас свої обов’язки. Якщо ви думаєте, що своєю відмовою скривдите людину, то спробуйте підготувати кілька слів про те, чому саме ви не зможете виконати прохання.
Почати вести активний спосіб життя
Як би банально не звучала ця рада, але почніть більше рухатися: займіться спортом, запишіться на танці або просто частіше виходьте з дому і офісу на свіже повітря та прогулюйтеся по улюбленим місцям. Нещодавні дослідження вчених довели, що ходьба допомагає позбутися стресу і хвилювань, і водночас впоратися із втомою. Пам’ятайте, що рух — це життя і виберіть той варіант активності, який ідеально підійде саме вам.
Змінити свій раціон харчування
Давно відомо, що неправильна їжа (або неправильний раціон харчування) може нашкодити організму і зіпсувати настрій надовго. Наприклад, щоб не відчувати сильне виснаження і почуття голоду, експерти рекомендують не пропускати сніданок, віддаючи перевагу фруктам, овочам, нежирному м’ясу, продуктів, багатих антиоксидантами та вітамінами. Крім того, влаштовуйте собі корисні перекуси, щоб не «зірватися» і не спустошити ввечері весь вміст вашого холодильника. Якщо ви підберете для себе оптимальний варіант харчування, то будете почувати себе набагато бадьоріше і привабливіше.
Попрощатися з «синдромом відмінниці(ка)»
Навіть якщо ви звикли все робити ідеально і не заспокоїтеся, поки не досягнете того, чого прагнули, спробуйте хоч іноді відпускати ситуацію, розслабитися і згадати про те, що життя прекрасне незалежно від того, наскільки досконалою людиною ви були сьогодні. Мудреці не даремно казали, що ми живемо тут і зараз, тому потрібно користуватися моментом. Та не забувати про те, що на завтра багато неприємних дрібниць втратять для вас свою актуальність, так навіщо ж псувати собі настрій і позбавляти себе задоволення? Люди не ідеальні, і ви теж, тому прихильно ставитеся до деяких помилок і слабкостей.
Перестати ідеалізувати світ навколо себе
Цей пункт випливає з попереднього. Не картайте себе за те, що оточуючі встигають зробити набагато більше, ніж ви, вони досягли успіху, а ви все ще перебуваєте в пошуку і не відчуваєте сил продовжувати щось робити. Просто припиніть ідеалізувати світ навколо себе і частіше нагадуйте про те, що в інших людей теж є свої недоліки, проблеми та нереалізовані амбіції. Краще зосередьтеся на власних бажаннях, меті і мріях, щоб змінити своє життя на краще.
Змінити своє ставлення до самотності
Дуже багатьох людей лякає самотність і вганяє в депресію. Однак експерти рекомендують поглянути на цю ситуацію з іншого боку. Змініть своє ставлення до самотності. Навчиться проводити час з користю: займіться справами, які ви постійно відкладали в силу своєї зайнятості, зробіть щось, про що давно мріяли, виспіться нарешті. Особи, яким не нудно наодинці з самими собою, психологічно більш стійкі на відміну від тих, кому для натхнення і впевненості потрібна постійна підтримка соціуму.
Цінувати час, проведений із друзями та рідними
Замість того, щоб у черговий раз переносити зустріч тому, що ви постійно зайняті або не відчуваєте в собі сили, подумайте про те, що з часом люди припинять відчувати вашу зацікавленість у підтримці стосунків і просто почнуть віддалятися від вас. Безумовно, це не означає, що ви повинні зриватися по першому ж заклику і змінювати свої плани, але спробуйте знайти час, щоб поспілкуватися з тими, хто вам по-справжньому важливий.
Спробувати медитацію
Багато експертів впевнені, що швидка стомлюваність може бути пов’язана з тим, що ваш організм просто не може самостійно впоратися з тим вантажем проблем, які на нього навалилися. Якщо ви регулярно відчуваєте стрес і відчуваєте, що ще трохи і «вибухнете», то почніть практикувати медитацію. Навіть якщо ви новачок у цій справі і хвилюєтеся, що не зможете зробити все правильно з першого разу, все одно спробуйте почати з техніки дихання і відновлення душевної рівноваги. Водночас дайте собі слово, що будете менше переживати через ситуації, які не в силах змінити, і станете триматися подалі від людей, які так чи інакше отруюють вам життя.