Диво природи: в Каліфорнії океан засвітився неоном

10.11.2024   09:30    164

Морська вода, що світиться, є настільки унікальним явищем, що деякі мандрівники подорожують на далекі відстані, аби лиш побачити цю дивовижу. Яскраві неоново-блакитні океанські течії можна інколи зустріти на узбережжях США.

Такі неймовірні прояви біолюмінесценції помітили нещодавно на південному узбережжі Каліфорнії, пише NewYorkPost. Очевидці виклали фото і відео цього дива природи у мережу Instagram.

Фотограф із Лос-Анджелеса Патрік Койн, який роками переслідував хвилі, що світяться, нарешті зумів відзняти цю дивовижу. Він назвав це «чудовим актом природи, де мікророзмірні водорості освітлюють воду вночі настільки яскраво, що здається, що це створено комп’ютером, адже виглядає як електрика».

Диво природи: в Каліфорнії океан засвітився неоном. Фото і відео

«Це була, безумовно, найяскравіша біолюмінесценція, яку я коли-небудь бачив. Навіть найдрібніші рухи висвітлювалися так, як я ніколи раніше не бачив, і це було по всьому узбережжю», – поділився враженнями любитель водних пригод Патрік Койн у відео в Instagram, на якому його човен мчить «світлою» водою після заходу Сонця.

За інформацією науковців, біолюмінесценція – це явище світіння живих організмів. Світяться в темряві жуки-світляки, деякі види бактерій (фотобактерії), гриби, молюски, риби. А в морях та океанах світіння води зумовлюється біолюмінесценцією одноклітинної тварини – ночосвітки, кажуть біологи. Або світіння води здійснюється припливом груп одноклітинного морського планктону під назвою динофлагеллят.

Диво природи: в Каліфорнії океан засвітився неоном. Фото і відео

Найцікавішим є те, що спіймати ці біолюмінесцентні води дуже важко, адже передбачити їх точне місце і тривалість світіння неможливо, кажуть експерти.




У Інститут океанографії Скріппса в Сан-Дієго опублікували відео дельфінів, що пливуть крізь смуги води, яка світиться. Тоді цей блиск тривав у воді «від тижня до місяця або й більше», кажуть дослідники.

Диво природи: в Каліфорнії океан засвітився неоном. Фото і відео

За словами фахівців, у сонячні дні ці організми пливуть до поверхні, де вони концентруються, що призводить до посиленого світіння води.

Останні новини:  Бразилія першою змусить Starlink конкурувати з китайською мережею супутникового інтернету

За словами біологічного океанографа Скріппса Пітера Франкса, найкращий час, коли можна побачити світловий приплив – між 11 та і 13 годинами, коли ці організми пливуть вгору, щоб отримати більше світла та створити поверхневий шар. Проте нічне світіння вражає, звісно, більше.

Диво природи: в Каліфорнії океан засвітився неоном. Фото і відео

Науковці також зазначають, що біолюмінесценція найбільш поширена навесні та влітку, «особливо з поєднанням сильних дощів і теплої погоди».

Останні новини:  Телескоп зафіксував зіткнення галактик на швидкості 3,2 млн км/год

За інформацію експертів з Thetravel.com, існує 8 місць на Землі, де найчастіше можна побачити біолюмінесценцію у воді. Це Острів Ваадху на Мальдівах, на Гаваях, затока Тояма у Японії, Острів Мацу у Тайвані, Пляж Манаскван у Нью-Джерсі, Лагуна Гранде і Москітова бухта у Пуерто-Рико і найвідомішим у цьому списку є Біолюмінесцентна затока на Ямайці.

Останні новини:  Подивіться на перше в історії фото зірки з іншої галактики (фото)