Три тайконавти повернулися на Землю після піврічної експедиції

Вчора,   20:30    596

Три китайські астронавти, які останні пів року провели на космічній станції «Тяньгун», повернулися на Землю. У неділю, 3 листопада, космічний корабель «Шеньчжоу-18» здійснив успішну посадку в пустелі Гобі.

Астронавти «Шеньчжоу-18» повернулися додому. Джерело: www.space.com

Повернення на Землю

Екіпаж китайського корабля «Шеньчжоу-18» повернувся додому після більш ніж шести місяців перебування в космосі.

Астронавти Є Гуанфу, Лі Конг і Лі Гуансу жили на борту китайської космічної станції «Тяньгун» з 25 квітня цього року. Вони завершили свою місію в неділю (3 листопада), приземлившись на космодромі Дунфен на півночі Китаю.

Приземлення відбулося приблизно о 12:24 за східним часом. За повідомленням Китайської агенції пілотованих космічних польотів, усі троє астронавтів перебувають у хорошому стані.

Це вже вдруге, коли астронавти приземлилися на Дунфен вночі. Спостережна та пошуково-рятувальна команди використовували інфрачервоні тепловізори для відстеження капсули.

Останні новини:  Вчені виявили дивні невідомі бактерії в глибоководних коралах

Досягнення китайських астронавтів на орбіті

До того, як покинути космічну станцію, командир та члени його екіпажу провели низку наукових експериментів під час перебування на борту «Тяньгун», в тому числі вивчали стародавні мікроби. У травні вони здійснили національний рекордний вихід у відкритий космос за межі космічної станції, а в червні розпочали ще один, щоб встановити захисний екран від космічного сміття. Нещодавно Є Гуанфу також став першим китайським астронавтом, який загалом провів у космосі 365 днів, раніше він був учасником місії «Шеньчжоу-13» у 2021–2022 роках.

Останні новини:  Японія запустила в космос перший у світі дерев'яний супутник LignoSat

Трійка також провела аварійні навчання і зняла відео з Центру запуску супутників Цзюцюань у пустелі Гобі, звідки вони стартували у квітні, й космодрому Веньчан на острові Хайнань, звідки були запущені модулі «Тяньгун».

Трійця привітала прибулий екіпаж «Шеньчжоу-19» на борту «Тяньгун» 30 жовтня, що означало, що Китай на короткий час мав шість астронавтів у космосі. Командир Є офіційно передав контроль над орбітальним аванпостом командиру нової експедиції Цай Сюже 1 листопада. Офіційна церемонія ознаменувала п’яту подібну зміну орбіти в Китаї з моменту завершення будівництва тримодульної космічної станції наприкінці 2022 року.




Китай має намір утримувати «Тяньгун», який приблизно на 20% масивніший за Міжнародну космічну станцію, на постійній орбіті та в робочому стані щонайменше впродовж десятиліття. Нещодавно офіційні особи оприлюднили плани розширити космічну станцію до подвійної Т-подібної форми, додавши три нові модулі. На цю ж орбіту буде виведений космічний телескоп класу Hubble, який зможе пристикуватися до «Тяньгун» для технічного обслуговування і ремонту.

Останні новини:  Науковці виявили новий вид стародавніх рептилій, що населяли моря 125 млн років тому