Щоб врятуватися від стресу і зробити життя більш щасливим, психологи радять частіше прибирати вдома

Сьогодні,   17:40    175

Чи багато людей люблять прибирати? Психологи прийшли до дивовижного відкриття: виявляється, грамотне прибирання — одне і те ж, що і духовна практика. Процес наведення чистоти, повага до речей і свого дому, прощання з непотрібним і віджилим — це цінний терапевтичний засіб, який допомагає знайти гармонію і спокій у душі, у бізнесі та у відносинах з іншими людьми.

Прибирання як метод психотерапії

У багатьох країнах трудотерапія вважається найбільш потрібним методом лікування депресії, стресу і неврозів. Вона навіть офіційно включена в курс реабілітації в психіатричних лікарнях. Досвід показує, що процес наведення чистоти є потужним адаптаційним засобом, що допомагає пацієнтові повернутися до звичного життя. Трудова діяльність вже допомогла багатьом психічно хворим, тому ніщо не заважає здоровим людям випробувати чудеса трудотерапії на своєму житті.

З психологічної точки зору наведення порядку в будинку багаторазово підвищує самооцінку, особливо якщо прибирати під ритмічну та веселу музику, допомагає сконцентруватися на цілях і творчості, покращує мікроклімат в сім’ї, а також розвиває взаємозв’язок з людьми. І це далеко не все:

  • Наочний результат допомагає подолати внутрішні комплекси, страхи та сумніви, знайти відчуття власної значущості: раз змогли прибрати в хаті, то й інші справи будуть по плечу.
  • Не останнє місце має чистота і здоровий мікроклімат. У чистому будинку і дихається по-іншому. А яке це задоволення — повертатися з роботи туди, де панує порядок. Затишок і чистота — основа повноцінного відпочинку та гарного настрою, а значить, і психологічного здоров’я.
  • Ну і, звичайно ж, чистота в домі сприяє спілкуванню — ви завжди будете готові прийняти гостей.
Останні новини:  Як мити посуд з кераміки: вручну або в посудомийці

Як потрібно прибирати, щоб процес став лікувальним психотерапевтичним засобом

Розірвіть негативні асоціації

У багатьох прибирання пов’язується з чимось негативним і обов’язковим. Це в корені невірне ставлення. Якщо ви хочете отримати користь від прибирання, включіть музику, подумайте про те, що ви займаєтеся не просто наведенням чистоти, а гармонізацією психічних процесів і, як наслідок, поліпшенням життя.




Не навантажуйте себе до межі

Останні новини:  Коли почнеться Різдвяний піст 2024: дати, традиції та заборони

Ставте перед собою посильні завдання. Не потрібно «вилизувати» весь будинок до блиску, виснажувати себе фізично, якщо на це немає сил і бажання. Зосередьтеся на чомусь невеликому. Приміром, приберіть сміття на робочому столі, в коморі або в папці з документами. Звикайте до прибирання поступово. З часом з’явиться бажання і сили зробити більше.

Фіксуйте результат

Фотографуйте в стилі «до» і «після». Коли ви порівняєте стан до прибирання і після, ви отримаєте чималий плюс до свого психологічного ресурсу і глибоке почуття гордості за себе.

Останні новини:  Діви і Близнюки закохаються по самі вуха - які любовні пригоди чекають на всі знаки зодіаку у листопаді

Використовуйте 4 почуття

Зір — брудне стає чистим.

Чарівність — в чистому будинку більше не пахне пилом і спертим повітрям, тільки приємний запах свіжості.

Слух — під час прибирання можна слухати та підспівувати улюбленим виконавцям, а також прослуховувати очищаючі мантри.

Дотик — насолодіться тактильними відчуттями чистих поверхонь.

Структуруйте мозок

Через зовнішні процеси ми усвідомлюємо пристрій мислення і своєї душі. Ми влаштовані так, що потребуємо притч-аналогій. Тому складаючи речі в одну стопку або розставляючи книги по висоті або за алфавітом, ми допомагаємо мозку розкладати по поличках думки. Такий же метод працює і з викидом непотрібних речей. Мозок фіксує це, що дозволяє позбутися сторонніх думок і надуманих фобій.

Коли будинок сяє чистотою, а прибирання приносить задоволення, людина перестає дратуватися, навіть зустрічаючи стресові фактори. Адже це привід знову взятися за прибирання та отримати новий заряд позитивного настрою.