В Китаї представили модель управління супутниками на базі ШІ

Сьогодні,   10:30    124

Китайська технологічна компанія застосувала штучний інтелект (ШІ) для підвищення ефективності і надійності управління космічними апаратами, розробивши спеціалізовану велику мовну модель (LLM) для космічного сектору.

CasTianta Tech Co, підприємство, що займається дослідженням і індустріалізацією продуктів, пов’язаних з управлінням комерційними супутниками, представило LLM, Huashan, в п’ятницю на конференції China Satellite Application Conference, яка проводиться Китайським інститутом зв’язку в Пекіні.

Описуючи функціональність LLM, технічний директор компанії Донг Вейхуа пояснив, що Huashan використовує штучний інтелект для допомоги користувачам в інтелектуальному управлінні космічними апаратами, розрахунку і аналізі орбіти і генерації командного коду, забезпечуючи тим самим безперебійну роботу супутників на орбіті.

За словами пана Донга, ця модель, заснована на досвіді управління супутниками, забезпечує платформу для управління космічними апаратами, навчання персоналу і інтелектуального управління супутниками за допомогою голосової і текстової взаємодії.

Останні новини:  В Англії знайшли тисячі срібних монет часів Нормандського завоювання. Ймовірно, це найбільший скарб в історії країни

Ефективне управління супутниками є важливою ланкою у забезпеченні раціонального використання супутникових ресурсів, стабільних і надійних супутникових послуг і підтримки подальшого розвитку супутникових технологій, сказав Донг.

Після запуску супутник передає на землю величезні обсяги даних. Однак один інженер може керувати лише обмеженою кількістю супутників, тоді як кількість супутників на орбіті стрімко зростає. Нинішня робоча сила не зможе задовольнити цей зростаючий попит, пояснив Донг.

Останні новини:  Науковці знайшли інноваційний спосіб видобутку безмежної природної енергії з будь-якого місця на Землі

Згідно зі статистикою CCID Consulting, світова супутникова індустрія стрімко зростає з 2020 року, а середньорічні темпи зростання кількості запусків супутників у період з 2020 по 2023 рік сягають 32 відсотків.

“Коли традиційні методи роботи не відповідають вимогам, ефективне використання штучного інтелекту стає необхідним для того, щоб впоратися з масштабними змінами в управлінні супутниками. Це саме те бачення, яке лежить в основі нашої розробки Huashan”, – сказав Донг.

Останні новини:  Загадкова і непередбачувана Ла-Нінья. Відомий кліматолог розповів, як вплине це явище на погоду взимку