У цій статті ми поділимося порадами від досвідчених садівників, які допоможуть вам виправити недоліки в догляді за грушею.
Сучасні сорти груш здатні плодоносити навіть у північних регіонах, забезпечуючи солодкі та соковиті плоди, які нічим не поступаються південним. Однак не завжди дачники можуть похвалитися добрим урожаєм. Іноді дерево цвіте, але плодів на ньому утворюється небагато, або вони виявляються надто дрібними.
Найчастіше низька врожайність груш пов’язана з помилками в агрономії. Недостатність харчування та загущена крона – основні причини, які заважають отриманню гарного врожаю. Щоб виправити ситуацію, важливо знати, як правильно обрізати грушу та чим її удобрювати. Ці заходи бажано проводити наприкінці жовтня – на початку листопада, коли дерево почне скидати листя.
Топ-3 заходи в листопаді для покращення врожайності груші
Груша, на відміну яблуні, починає плодоносити пізніше, приблизно на 5-7 рік. Якщо ваше дерево вже досягло цього віку, а плодів немає, значить, настав час внести корективи в догляд.
Осіння обрізка
Правильна обрізка може допомогти навіть найкапризнішій груші почати плодоносити. Необхідно видалити зайві гілки, забезпечивши вільну циркуляцію повітря у кроні. Прибирайте всі гілки, які ростуть під кутом 90 градусів або вниз, а також ті, що спрямовані всередину крони або паралельно стовбуру. В ідеалі залишити варто ті гілки, що ростуть під кутом 60 градусів.
Осіннє підживлення
Урожайність груші також залежить від своєчасного внесення добрив. Перед зимою обов’язково підгодуйте дерево. Звільніть пристовбурне коло від бур’янів і опалого листя, а потім добре пролийте землю водою, щоб добрива не пошкодили коріння. Підготуйте суміш із 25 г суперфосфату, 20 г хлористого калію та 0,5 л деревної золи, розведіть у 10 л води та внесіть у пристовбурне коло.
Побілка
Щоб захистити дерево від шкідників та хвороб, корисно пофарбувати його розчином крейди або спеціальною садовою фарбою. Побілка допоможе запобігти розтріскуванню кори та захистить грушу від сонячних опіків навесні.