На думку дослідників, перовскітні тандемні сонячні елементи в майбутньому зможуть живити супутники, космічні станції та кораблі.
Команда вчених під керівництвом доктора Фелікса Ланга з Потсдамського університету разом зі своїми колегами з Helmholtz-Zentrum Berlin і Технічного університету Берліна запустила першу супутникову місію для випробування двох типів перовскітних тандемних сонячних елементів у космосі. Про це йдеться у пресрелізі Потсдамського університету.
Повідомляється, що з Гвіанського космічного центру ЄКА було запущено супутник Ariane 6, на борту якого були сонячні елементи. Супутник був успішно виведений на орбіту через одну годину і шість хвилин після запуску.
«Сонячні елементи пережили запуск і почали виробляти енергію навіть без ідеальної орієнтації на Сонце», — заявив Фелікс Ланг.
У пресрелізі сказано, що перовскітні тандемні сонячні елементи — це новий тип технології сонячних елементів, який обіцяє найвищу ефективність за низької ціни. На думку вчених, вони можуть зробити революцію у виробництві енергії в космосі.
Як зазначає Фелікс Ланг, найближчими роками його команда досліджуватиме роботу тандемних сонячних батарей у космосі, щоб з’ясувати їхній рівень стабільності та швидкість деградації. За його словами, нова технологія дає змогу домогтися найвищого коефіцієнта перетворення енергії, що необхідно для живлення майбутніх супутників, космічних станцій і кораблів.
«Ми сподіваємося, що перовскіти, які є досить м’якими напівпровідниками, зможуть самовідновлюватися після можливих пошкоджень і тим самим перевершити традиційні технології», — заявив учений.