Спалах викликав перебої у роботі зв’язку на планеті.
Джерелом спалаху стала пляма AR3869. Екстремальне ультрафіолетове випромінювання, викликане спалахом, призвело до короткострокового відключення радіозв’язку над Австралією та Південно-Східною Азією.
«Як і очікувалося з поверненням багатьох регіонів, також повернулася велика активність сонячних спалахів. AR3869 не гаяв часу, відразу відправивши спалах X3.3 раніше сьогодні з великим КВМ. За цими регіонами необхідно буде спостерігати найближчими днями, оскільки вони будуть обертатися на захід і повернуті до Землі», — заявила фахівець із космічної погоди Сара Хауссил.
Коли КВМ досягають Землі, вони можуть викликати магнітні бурі та полярні сяйва. Видання зазначає, що малоймовірно, що суттєва частина нинішнього КВМ торкнеться планети через положення плями на Сонці.
Водночас сайт відстеження космічної погоди SpaceWeather зазначає, що за прогнозом Національного управління океанографічних та атмосферних досліджень США (NOAA), магнітна буря, пов’язана з цим КВМ, накриє Землю 26 жовтня. Вона буде слабкою, категорії G1.
Аналогічний прогноз і у порталу Meteoagent, який прогнозує слабку магнітну бурю, К-індекс перевищить 5.