Як передає Укрінформ, про це повідомляє WSJ.
«Мета полягає в тому, щоб не сконцентровувати наші літаки в одному місці та робити з них одну велику привабливу мішень. Їх треба розосередити, а також тут є елемент гнучкості, коли літак не прив’язаний до однієї конкретної бази», — заявив заступник керівника повітряних та кібероперацій у Тихоокеанських ВПС США Майкл Вінклер.
За словами Вінклера, США хочуть отримати доступ до якомога більшої кількості льотних полів. За даними WSJ, занепокоєння США викликає потужний ракетний арсенал КНР, який не дасть змоги тримати усю авіацію на великих базах на Гуамі та Японії.
Зокрема, на Гуамі США повертають у дію льотне поле часів Другої світової війни та залучають у навчаннях місцевий аеропорт. Планується подовжити за 400 млн дол. злітно-посадкову смугу на островах Яп у складі Федеративних Штатів Мікронезії, провести реконструкцію інфраструктури на острові Сайпан та щонайменше на двох об’єктах у Палау.
Вінклер уточнив, що Вашингтону доведеться вести непрості, з урахуванням економічного впливу КНР на регіон, переговори з союзниками та дружніми партнерами з метою отримати доступ до цих об’єктів у разі потенційного військового конфлікту.
Сполучені Штати стурбовані дедалі більш небезпечною та незаконною діяльністю Китаю у спірних районах Південнокитайського моря.
Фото: U.S. Central Command