На жаль, доволі рідко у квартирах та будинках вдається побачити заміокулькас таким, яким його продають у магазинах. Листя рослини на полицях квіткових крамниць потужне й тягнеться догори, а не розвалюється і не ламається. Звісно, досягти такого ж результату в домашніх умовах цілком можливо. Важливо тільки знати про секрети, що допоможуть на шляху до ідеальної кімнатної квітки.
Як відновити цвітіння заміокулькаса
Заміокулькасу потрібен пухкий і не сильно поживний ґрунт. Його структура має бути такою, аби він добре поглинав воду, але не затримував її у собі довго. Підійде наступний склад – 50% універсального ґрунту, а інша половина – розпушувачі. Буде ідеально, якщо підібрати їх так, аби фракція та склад були різні. Наприклад, взяти вугілля у 2-3 см, цеоліт і дрібний керамзит, а також кокосові чипси та піноскло – все у рівній пропорції.
Тісний горщик – секрет родючості. Чим більше простору ви даєте квітці, тим гірше вона буде рости. Так, експерти радять обирати для популярної кімнатної рослини настільки тісний горщик, аби туди ледве можна було вмістити все кореневище. Через місяць після пересадки ви побачите результат – нові листки, що і є показником правильного догляду за квіткою.
Світло – ключ до успіху. Існує поширений міф, мовляв, гарне освітлення не таке вже й важливе для рослини, втім це є помилкою. Квітка буде рости в умовах нестачі світла, але тільки в такому разі листя у нього буде падати по краях. Якщо освітлення достатньо – на вимогу рослини за правилами – то заміокулькас буде рости чудово.